Народних депутатів, які втекли з України, позбавили усіх посад. Також їм не виплачують заробітну платню. Про це в ефірі телемарафону повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

«Близько десяти народних депутатів покинули територію України і досі не повернулися до роботи у парламенті», – сказав він.

Глава парламенту також наголосив: «Ми очікуємо зараз якихось потенційних рішень щодо позбавлення мандату цих народних депутатів, але це зробити не так просто. У нас підстави позбавлення мандату чітко прописані у Конституції України, їх сім. Ми не можемо прийняти рішення, крім тих семи підстав, які є у Конституції. І Конституцію ми не можемо змінити під час воєнного стану. Але ми знайдемо можливість, щоб попрощатися із цими народними депутатами».

Стефанчук розповів, скількох депутатів планують позбавити мандата за втечу з України

Раніше співголова фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко повідомила, що після заборони діяльності політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» її колишні члени не втратили політичного впливу в парламенті, а навпаки – укріплюють свої позиції.

Джерело