Тернопільський екоактивіст Олександр Філь спроектував 4 металеві пічки для власних господарських потреб. Це багатофункціональні конструкції, ними можна обігрівати, готувати їжу, сушити одяг.

Він розповів Суспільному, що одну пічку зробив для гаража, іншу – для майстерні та ще на випадок екстремальних умов.

Чоловік має технічну освіту, за професією – інженер. У минулому працював на виробництвах. Конструювати печі – його хобі.

Екоактивіст з Тернополя зробив для своїх потреб багатофункціональні пічки

"До цього мене спонукала життєва потреба. Ну, наприклад, стоїть в мене в підвалі гаража пічка, бо коли мороз 15-20 градусів там я зберігаю овочі, фрукти, а підвал промерзав. І я був змушений шукати, як його обігріти", – розповів Олександр Філь.

Для виготовлення пічок чоловік використовує підручні матеріали, решту – докуповує. Він проектує та робить заготовки, для інших робіт наймає зварювальника.

Кожна з пічок – це окрема, відмінна від інших, конструкція.

"У мене була металева бочка, я її розпиляв. Особливість – там товста сталь 12 міліметрів. У пічок, які продають на ринку, в переважній більшості, камера згорання має єдиний об’єм. І дуже багато тепла втікає через трубу. У мене всередину вварено два газовідбивних сектори. І до того, як гази згорання потраплять у трубу, вони мають три рази повернутися. Це значно збільшує тепловіддачу. Для самої плити докупляв лише листову сталь. Щоправда, зараз сталь коштує недешево, я купив небагато, а вийшло на 1 600 гривень", – каже чоловік.

Піч має регулювання подачі повітря й розсіювач полум’я. Також Олександр розповідає, що обладнав одну з печей горизонтальними полицями, які довго зберігають тепло. Тепер їжа довго залишатиметься теплою. Одну з печей обладнав двома металевими пластинами, в які вставляється металевий диск. На ньому можна сущити одяг. Диск можна замінити на сітку. Наприклад для того, щоб підсушити хліб чи використовувати, як сушку для фруктів.

Ще одна конструкція печі – з вертикальними трубами.

"Труби опущені нижче плити і зрізані навскоси. Так утворюється тяга і додатково посилюється ефективність та швидкість обігріву. Коефіцієнт тепловіддачі дуже високий".

Пічки працють на дровах та вугіллі.

Олександр Філь каже, його пічки економні, довго зберігають тепло.

"Ті, що продають на ринку, мають товщину 2-3 міліметри. Вона не тримає тепла. Я спеціально придбав лист сталі товщиною 6 міліметрів. Він дорожчий, але пічка, виготовлена з нього, зберігає тепло протягом 2-3 годин. Тоді, як пічки з тонкого металу охолоджуються практично одразу після того, загасне вогонь. Мій гараж має 16 квадратних метрів, то за 15-20 хвилин повітря від моєї пічки там нагрівається до 18 градусів за Цельсієм".

Ще одна його пічка – з доповненням із шамотної цегли, яка вбирає тепло, а потім повільно його віддає. Олександр Філь каже, зараз розробляє конструкцію нової печі, якій немає аналогів.

Читайте також Житель Тернопільщини економить на комунальних послугах у своїй хаті-півкулі

Джерело