Херсонський нейрохірург Олексій Леонтьєв у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні працює з 24 жовтня. Каже — про посаду завідувача новоствореного нейрохірургічного відділення дізнався від колеги і друга. Лікарню з таким рівнем оснащення в Україні більше не бачив, тому вирішив залишитися тут. Але після Перемоги лікар збирається повернутися до Херсона, щоб надавати жителям області сучасну нейрохірургічну допомогу.

"Професійні стосунки на високому рівні. Тут наявна кафедра, є медичний інститут. Розбори, які проводяться на ранкових нарадах дуже високого рівня. Допомагає мені підтягнутися по неврології, бо я не мав стільки спілкування з неврологами раніше і можу їм допомогти з неврологічної точки зору. Я думаю це дуже влучний симбіоз у нас буде", — розповідає лікар.

В лікарні всі зустріли тепло і з повагою. Лікар – анестезіолог Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Богдан Фещенко говорить, що Олексій Леонтьєв спеціаліст з величезним досвідом, а також як людина він чуйний і фаховий спеціаліст, який індивідуально відноситься до кожного пацієнта.

П'ять місяців роботи в окупації, тепер херсонський нейрохірург лікує жителів Тернополя

З Херсона Олексій Леонтьєв виїхав наприкінці липня. Каже — через тиск з боку окупаційної влади, відсутність потрібного медичного оснащення та вибухи у місті. Їхати довелося через багато країн, подолав понад 7 тисяч кілометрів. Але вирішив повернутися до України.

"Мені здається, що кожен чоловік, хто є в Україні повинен повернутися та виконати свої обов’язки. Я став на облік у військкомат. Я тут зараз працюю, допомагаю наскільки в мене вистачає сил, щоб наша країна впоралася з цією бідою", — розповідає нейрохірург.

5 місяців лікар Леонтьєв пропрацював в окупованому Херсоні, очолював нейрохірургічне відділення обласної клінічної лікарні. Перший час після початку війни займалися тільки пораненими українськими військовими, а коли росіяни увійшли до міста та закінчилися бойові дії, почали приймати планових хворих. Поступово закінчувалися розхідні матеріали. А окупаційна влада чинила тиск, погрожували й фізичною розправою.

"Вони заставляли виписувати російські направлення у лікарні Сімферополя. А ми відмовлялися, бо не мали ніякого документального підтвердження цьому. Виписати направлення, це слідувати якимсь документам. От є наказ в якому розписано, коли кому яке направлення дається, а ніяких договорів і ніяких взаємовідносин у нас в той час не було", – згадує Олексій Леонтьєв.

На допомогу начальнику департаменту здоров'я від окупаційної влади прислали колишнього міністра охорони здоров'я Бурятії. Потім в лікарні була комісія із російськими лікарями.

"Вони просто передивлялися як ми працюємо, який рівень роботи. І коли наш начмед розповідав, як ми виконали за минулий рік там 12 трансплантацій нирки, стільки то операцій на відкритому серці із застосуванням штучного кровообігу. Що виконано, наприклад аневризм судини головного мозку, вони дуже дивувалися, що в Херсоні виконуються операції такого рівня. Тобто в них тільки рівень Москви, або великих міст", — розповідає лікар.

Після Перемоги лікар збирається повернутися до Херсона, щоб надавати жителям області сучасну нейрохірургічну допомогу.

Читайте також

"Не піддавайтесь паніці. Довіряйте ЗСУ". Військовий капелан про Херсон, війну і релігію

277 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело