Президент України запропонував відкрити в Києві чи Одесі штаб-квартиру нової міжнародної інституції, яка ефективно реагуватиме на світові кризи. Про таке Володимир Зеленський заявив 26 листопада на саміті International Summit on Food Security, на якому започатковали гуманітарну програму Grain from Ukraine.

"Сьогодні я хочу запропонувати у продовження цієї ініціативи створити нову міжнародну інституцію. Інституцію, яка буде новим ефективним і дієвим інструментом для запобігання й швидкого реагування на світові загрози. Усі: продовольчі, гуманітарні, безпекові. Зі штаб-квартирою у Києві чи Одесі, звідки незабаром вирушить судно в межах програми Grain from Ukraine", — розповів глава держави.

"Grain from Ukraine" — програма закупівлі країнами-партнерами агарної продукції українських виробників та відправку її до країн Африки й Азії, що перебувають на межі голоду.

Зеленський запропонував створити нову міжнародну інституцію зі штаб-квартирою в Одесі

У день старту ініціативи до програми приєдналися 20 держав, а до кінця наступної весни в межах "Grain from Ukraine" планується відправити з українських портів щонайменше 60 суден, зазначили на сайті Офісу Президента.

Читайте також З Одеського порту вийшло перше судно з гуманітарною пшеницею для Ефіопії Підсумки роботи зернового коридору на Одещині: кукурудза — лідер експорту, а Іспанія найбільший імпортер З портів Одеської області за останні два дні вийшли 12 суден з зерном

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело