Вінницькі рятувальники організували для дітей та дорослих спеціальні навчальні локації. Зокрема, розповідали про свою роботу, показували обладнання, яким користуються під час виконання завдань.

Для дітей та дорослих організували кілька локацій: пожежна безпека, мінна безпека, кінологічна служба, поведінка на воді, цивільний захист, домедична допомога та психологи.

На одній з локацій дітям демонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні підрозділу. Про принципи його застосування малечі розповів рятувальник Олег Проценко.

"Ми показуємо пожежно-рятувальне обладнання. Це різні апарати, маски, стволи для подачі води, ліхтарі, які використовуємо для освітлення місця надзвичайної ситуації. Також ми презентуємо наш бойовий одяг та тепловідбивні костюми, які потрібні для роботи при високих температурах. Тому такі навчання дуже корисні, аби люди були ознайомлені та розуміли, що небезпека нас оточує кожного дня", — каже рятувальник Олег Проценко.

Разом із донькою захід відвідала Вікторія Хокиза. Каже, інформація рятувальників дуже корисна як для дітей, так і для дорослих.

"Нам таке дуже до вподоби, тому що дітки мають з дитинства правила безпеки і такі заходи є гарним прикладом для них", — розповіла вінничанка Вікторія Хокиза.

На іншій локації водолази розповіли дітям правила поводження на водоймах. А також, що варто робити, якщо хтось тоне. Щоб було цікавіше слухати теорію, дітям дозволили приміряти спорядження водолазів.

"Ми розповідаємо правила поводження на воді, зокрема, правила безпечної поведінки на водоймах взимку, тому що наближається зима. Також демонструємо спорядження, в якому ми проводимо спуски у воду та засоби першої допомоги на воді. Кожне навчання це відточення практики, де ми можемо людям розповісти про правила поводження на воді та показати як рятувати людей", — розповів старшина служби цивільного захисту ГУ ДСНС у Вінницькій області Євген Федорцов.

Захід організували у рамках "Дня безпеки", каже речник ГУ ДСНС у Вінницькій області Олександр Кутовий. Розповідає, такі заняття направленні на безпеку дітей, особливо в умовах воєнного стану.

"Під час воєнного стану дуже актуальним є навчання людей основним правилам безпеки життєдіяльності. Зараз не всі школи навчають офлайн, діти в більшості перебувають вдома, тому дуже важливо навчити і дорослих, і дітей правилам поведінки в різних надзвичайних ситуаціях, щоб знати як діяти в тій чи іншій ситуації", — речник ГУ ДСНС у Вінницькій області Олександр Кутовий.

Читайте також

У Вінниці для дошкільнят-переселенців створили безкоштовні заняття "Закупили генератори, подовжувачі, обігрівачі, чай та каву", – як працюють пункти незламності у Вінниці

Джерело