Франція відправила до України 100 потужних генераторів, щоб допомогти впоратися з наслідками роісійських ударів по енергетичній інфраструктурі. Про це повідомила очільниця МЗС Франції Катрін Колонна.

"100 французьких генераторів вже на шляху до України. Нагадуємо, що удари по цивільній інфраструктурі є воєнними злочинами", — написала Колонна у Twitter.

“У відповідь на заклик України Міністерство Європи та закордонних справ транспортує до Румунії 100 генераторів потужністю від 50 до 100 кВт. Найближчими днями ці генератори будуть передані українській владі”, — йдеться у заяві французького МЗС.

Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів — МЗС країни

Цей транспорт, організований Центром кризової підтримки та підтримки Міністерства Європи та закордонних справ, користується підтримкою механізму цивільного захисту Європейського Союзу та є частиною операції з відправлення понад 500 генераторів у кількох країнах ЄС, зазначили у відомстві.

“Ця нова допомога в галузі енергетики доповнює різноманітні поставки генераторів електроенергії, зроблені з початку війни. З Франції в Україну та Молдову вже відправлено 85 генераторів”, — зазначається у заяві.

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив раніше, що за 1-2 дні всіх абонентів України можуть перевести з аварійних відключень електроенергії на планові заявки відновленню нормального режиму роботи атомних електростанцій.

Що відомо 23 листопада Росія здійснила черговий масований ракетний удар по території України. Ударів зазнали житлові будинки та ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запроваджують аварійні відключення світла.Через ракетний удар РФ по Україні світло вимкнулось у Молдові. Офіс президента оприлюднив карту з пунктами, де можна буде зарядити телефон та зігрітися у випадку повного відключення світла. Читайте також

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Що і як готувати без світла. Поради від Центру стратегічних комунікацій

Джерело