Київрада на засіданні 24 листопада ухвалила рішення про виділення 215 млн гривень на відбудову міст і селищ України, що зазнали значних руйнувань унаслідок повномасштабної російської агресії. Йдеться про надання фінансової допомоги двом громадам Київщини, 4 громадам Чернігівської області й місту Чернігову, а також Херсону.

Про це за підсумками засідання столичних депутатів заявив мер Києва Віталій Кличко.

Зокрема, на Чернігівщині найбільше потребують коштів на відбудову через обстріли російських військ Городнянська, Коропська, Новгород-Сіверська, Семенівська громади та місто Чернігів. На Київщині — Іванківська та Великодимерська громади, а також Херсон.

Київ допоможе відбудувати громади Київщини, Чернігівщини та Херсон

Так, дотації на суму по 2 млн гривень буде надано Новгород-Сіверській і Городнянській міським територіальним громадам, по 500 тис. грн отримають Коропська і Семенівська громади. Чернігів отримає від столиці 100 млн грн. Іванківська та Великодимерська селищні громади — по 30 млн грн. Херсону столиця надасть 50 млн грн.

Кошти підуть на відбудову житла та об’єктів інфраструктури.

Що відомо Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Через вторгнення російських військ у Київській області було пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах. На початку жовтня, Київрада виділила 235 млн гривень на відбудову 8 громад Київської області, що найбільше постраждали від злочинів російських військ у лютому-березні 2022 року. Йдеться про Баришівську, Бишівську, Бородянську, Бучанську, Макарівську, Великодимерську, Іванківську та Немішаївську громади. 21 листопада Київ відправив гуманітарну допомогу звільненому від російських військ Херсону. Йдеться, зокрема, про харчові набори, спецтехніку, будівельні матеріали та інструменти. Читайте також

Добровольцям, які обороняли Київ, виплатять фінансову допомогу з бюджету столиці

У Херсоні діє евакуація для місцевих жителів

Джерело