Відкритий лист до української влади підписали представники найбільших громадських кіноорганізацій з вимогою відставки керівництва Держкіно. Про це 24 листопада у соціальних мережах повідомила пресслужба "Довженко-Центру".

Лист, із закликом звільнити голову Державного агентства України з питань кіно Марину Кудерчук "за поглиблення кризи в українському кінематографі", підписали Національна спілка кінематографістів України, Спілка кінокритиків України та Українська гільдія режисерів.

Крім того, серед вимог: відправити у відставку усе керівництво Держкіно, скасувати наказ про "реорганізацію" "Довженко-Центру" та призначити на посаду генерального директора Олену Гончарук, яка виграла конкурс ще у 2021 році. А також надати інституції статус Національного фонду фільмів та зібрати погоджувальний круглий стіл, аби призначити "компетентне і доброчесне керівництво Держкіно".

Українські кіноорганізації підписали відкритий лист із вимогою відставки керівництва Держкіно Реорганізація "Довженко-Центру": велике інтерв'ю з очільницею Держкіно Мариною Кудерчук

У листі підписанти звинувачують Держкіно у:

неефективному використанні коштів державного бюджету; перешкоджанні участі українських фільмів на міжнародних кінофестивалях; порушенні обов’язків при виконанні договорів про надання державної підтримки на виробництво; перевищенні службових повноважень головою Держкіно у сфері діяльності державних кіностудій; намаганні знищити "Довженко-Центр" шляхом "реорганізації".

Лист адресований Президенту України Володимиру Зеленському, прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, голові Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микиті Потураєву, міністру культури та інформаційної політики України Олександру Ткаченку та голові Національного агентства України з питань державної служби Алюшиній Наталії.

"Гра в наперстки триває": як відреагувала культурна спільнота на призначення Андрія Алферова очільником Довженко-Центру Що відомо 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення. 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію. 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія". 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру". 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію" 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру. 8 листопада представники "Довженко-Центру" та ЗМІ зустрілись із призначеною Держкіно в.о. генеральної директорки Юлією Каждан та заступником голови Держкіно Максимом Александровим на сходах до закладу. Усередину співробітники Центру їх не пустили. 10 та 11 листопада працівники СБУ, поліції та прокуратури проводили обшуки в Центрі. За словами співробітників, шукали документи, повʼязані із колишнім директором та забудовником. Залишаючи будівлю, силовики не надали працівникам установи копії протоколу, а також забрали печатку ДЦ. 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі, Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється. 17 листопада Юлія Каждан написала заяву про звільнення з посади в.о. директора ДП "Національний центр Олександра Довженка" у зв'язку з розчаруванням у "культурній спільноті". Держкіно призначило нового тимчасового в.о гендиректора. Ним став Андрій Алферов.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Джерело