Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт прокоментувала запит Польщі про розміщення на заході України зенітно-ракетних комплексів Patriot. Вона заявила, що таке розгортання має бути узгоджене з НАТО, пише Bloomberg.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся з проханням про переміщення Patriot пізно ввечері в середу. Це прохання надійшло через кілька днів після того, як країни уклали угоду про протиповітряну оборону, за якою німецькі ракети Patriot і винищувачі будуть розгорнуті в Польщі.

"Ці системи Patriot, які є частиною інтегрованого планування протиповітряної оборони НАТО. Ось чому було можливо зробити цю пропозицію Польщі", — заявила Крістін Ламбрехт журналістам у Берліні в четвер після переговорів зі своїм естонським колегою. — Будь-яка пропозиція, що відхиляється від цього, тепер повинна бути обговорена з НАТО і з нашими союзниками".

Німеччина відповіла на пропозицію Польщі щодо розміщення систем Patriot в Україні

Німеччина зробила пропозицію розмістити в Польщі винищувачі Patriot менш ніж через тиждень після того, як в результаті ракетного удару загинули дві людини в селі поблизу кордону з Україною, що викликало побоювання значної ескалації у відносинах між НАТО і Росією. Блащак, своєю чергою, сказав, що попросив Німеччину перемістити зброю ще далі — на схід Польщі після нової серії ударів з боку Росії, додавши, що "вони повинні захистити Україну від подальших жертв і відключень електроенергії і підвищать безпеку на нашому східному кордоні".

Що відомо Німеччина та Польща погоджують деталі розміщення додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot на кордоні Польщі з Україною, повідомив 23 листопада міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак. 21 листопада Німеччина запропонувала Польщі системи протиракетної оборони Patriot для безпеки повітряного простору після падіння ракети у селі Пшеводуві, внаслідок якого загинули дві людини Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у Пшеводуві за 5 кілометрів від кордону з Україною, стався вибух. Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства. Згодом президент Польщі Дуда заявив, що немає доказів, що це була ракета, випущена російською стороною. Президент Володимир Зеленський заявив, що до завершення розслідування трагедії у Польщі, неможливо на 100% сказати чия ракета впала у польському селі. Того дня Росія випустила в бік України близько 100 ракет. 20 листопада у польському селі Пшеводув фахівці завершили обстеження місця вибуху ракети. Читайте також

Після падіння ракети в Польщі Україна має підстави вимагати більше зброї та ППО — експерт

Джерело