Відділення інтенсивної терапії відкрили в обласній психоневрологічній лікарні. Там зробили ремонт і закупили нове обладнання. Про це розповів завідувач відділення інтенсивної терапії Андрій Мусієнко. За його словами, над облаштуванням реанімації працювали понад 4 місяці.

Нову операційну та відділення інтенсивної терапії обладнали в обласній психоневрологічній лікарні.

Там є генератор, тож працювати тепер можуть і під час аварійних вимкнень електроенергії, розповідає завідувач відділення інтенсивної терапії Андрій Мусієнко. За його словами, відділення розраховане на десять пацієнтів.

У Тернополі в лікарні відкрили відділення інтенсивної терапії

"Ми підключені до генератора дизельного 110 кіловатного. Коли світло зникає, ми про це не знаємо. Оснащення кожного ліжка в нас стандарт, ліжко функціональне реанімаційне. Не просто ліжко функціональне, а власне реанімаційне. Це є дві великі різниці функціональності і вартості. Але воно надзвичайно важливе. До консолі підключається обладнання і виводяться гази. Апарат штучної вентиляції легень, шприцеві насоси 4 на кожне ліжко, монітор приліжковий, ентеральна помпа – ця річ годує пацієнтів, виводить їм ентеральні суміші через зонд і вакуумний відсмоктувач. Це є на кожне ліжко", – каже завідувач відділення інтенсивної терапії Андрій Мусієнко.

Вартість обладнання та ремонту понад 32 мільйони гривень. Про це розповів начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш.

"З державного бюджету 22 мільйони гривень були потрачені на це обладнання. 10, 5 мільйонів це є спільні кошти обласного бюджету і кошти, які заробила сама лікарня. Ми бачимо, як ці всі кошти дають хороший результат", – каже Володимир Труш.

Наскільки медзаклади України готові працювати під час відключень електроенергії перевіряє Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Цей заклад черговий, який працює, як інсультний блок. Всього в області шість таких закладів інсультних і два інфарктних, щоб всі люди в яких є інсульт потрапляли до лікарні. Тут проведені ремонти за кошти державного бюджету, близько на 20 мільйонів гривень апаратури. Був переданий з централізованої закупівлі ангіограф, який дозволяє проводити тут всі необхідні медичні втручання, щоб рятувати життя. З головними лікарями ми черговий раз звернули увагу на роботу генераторів, на наявність пального, щоб його вистачило мінімум від 5 до 7 днів. Генератори є. Особливості функціонування дизельних і бензинових генераторів також треба враховувати. І плюс лікарні, що в період відключення світла є такими "пунктами незламності", в них окремо повинні передбачатись місця де люди можуть підзарядити телефони, отримати гарячий напій. До цього також потрібно готуватися", – каже Ляшко.

Читайте також У громаді на Тернопільщині відкрили оновлену поліклініку

Джерело