На Полтавщині працює виїзна медична бригада зі збереження репродуктивного здоров’я. У її складі акушер-гінеколог, кардіолог та фахівець із ультразвукової діагностики, які обстежують людей у громадах. Про це Суспільному розповіла головна гінекологиня обласного департаменту охорони здоров’я Людмила Іванова. Започаткували проєкт за підтримки Фонду народонаселення ООН.

До амбулаторії сімейної медицини в селі Радивонівка Великобагачанської громади на огляд до гінеколога прийшла Юлія Головня. Обстежитись у сільській амбулаторії з’явилася змога через приїзд мобільної бригади вузькопрофільних лікарів.

"Я була прооперована і прийшла проконсультуватися у лікаря, що далі мені робити. Якби не приїхав лікар, мені б довелося їхати у Велику Багачку або в Хорол. Незручно, кошти потрібні на все", - розповідає жителька села Радивонівка Юлія Головня.

На Полтавщині працює виїзна бригада лікарів: із чим люди можуть звернутися

Мобільна бригада зі збереження репродуктивного здоров’я працює на Полтавщині від початку листопада. За цей час лікарі оглянули більше трьох сотень пацієнтів. Започаткували проєкт за підтримки Фонду народонаселення Організації Об’єднаних Націй.

"У межах проєкту щоденно виїздять в населені пункти області мобільні бригади . Туди входять лікар акушер-гінеколог, лікар-кардіолог, входить лікар-узист (фахівець з ультразвукової діагностики – ред.), безпосередньо медичні сестри та акушерки. І основне завдання цих мобільних бригад – якісний огляд наших жителів області і забезпечення їм якісної сучасної медичної допомоги", - каже головна акушерка-гінекологиня обласного департаменту охорони здоров’я Людмила Іванова.

"У першу чергу мета нашого виїзду – побачити візуальну патологію. Це ракові захворювання, фонові захворювання та застарілі хронічні захворювання. Зараз є можливість пройти обстеження хоча б на даному етапі, на первинній ланці, побачити патологію та спрямувати жінок на подальше обстеження та лікування", - говорить онкогінеколог Валентин Мазур.

Працює бригада у громадах на базі амбулаторій. Така установа у селі Радивонівка обслуговує 1 600 людей, говорить сімейна лікарка.

"Найближчий заклад, куди люди можуть звернутися до вузькопрофільних спеціалістів, – це приблизно 40 кілометрів від нашого села, це Велика Багачка. Ми обираємо групи ризику, які дійсно потребують цього обстеження, і сповіщаємо їм особисто. Але це село, і люди самі можуть один одного сповіщати. Ми сьогодні запросили на огляд 20 людей", - каже сімейна лікарка Радивонівської амбулаторії Лілія Юрченко.

"Їздить рейсовий автобус, але це ж теж, якщо безпосередньо пов'язаний із роботою, то треба з роботи відпроситися. На жаль, же у вихідні дні не приймають", - говорить жителька села Радивонівка Ліна Ткаченко.

Валентина прийшла на консультацію до кардіолога. У жінки підвищений тиск.

"Тиск лікар наміряв 180 на нижній. Дійсно, теж високуватий. Але я його не відчуваю. Чи я так звикла, чи може село нас так притримує, що не дуже звертаємо увагу на своє здоров’я. Нам немає коли в селі звертатися до лікарів", говорить жителька села Радивонівка Валентина.

Медики виїзної бригади роблять людям, зокрема, кольпоскопію, УЗД та кардіограму.

"Були такі випадки, коли хворі були направлені на коронарографію, проведена коронарографія в плановому порядку, зроблене стентування коронарних судин. І це було як профілактика інфаркту. Бо у будь-яку хвилину та бляшка, яку застентували, могла розірватися і привести до інфаркту міокарда. Отже, якби ми не виїхали туди, не діагностували, не направили до нас у відділення інтервенційної радіології, не провели дослідження, була б дуже велика вірогідність, що у хворого був би інфаркт", - пояснює кардіологиня Аліна Бєлінська.

За словами головної гінекологині департаменту охорони здоров’я, мобільна бригада має побувати у кожній громаді області.

Джерело