Дипломат Роман Безсмертний наголосив, що Джо Байден та Сі Цзіньпін перебувають на величезній дистанції, це люди абсолютно різних формацій.

Таємні домовленості США та Китаю: Безсмертний пояснив, чого боятися Путіну

Президент США Джо Байден та голова КНР Сі Цзіньпін знайомі вже дуже давно, понад 40 років, і вони розуміють один одного з пів слова. І про що вони домовилися, знають тільки вони двоє.

Про це заявив дипломат і колишній віцепрем’єр, експосол України в Білорусі Роман Безсмертний в інтерв’ю ТСН.ua, відповідаючи на запитання, чи уклали США та Китай якийсь ситуативний союз.

Безсмертний наголосив, що ці два лідери перебувають на величезній дистанції.

“Про що домовилися Джо Байден і Сі Цзіньпін, які знайомі понад 40 років, знають тільки вони двоє. Бо видно, що ці два чоловіки більше мовчать ніж говорять, і я знаю чому. Бо знають настільки багато, що вони тільки рот відкриють – з них уже полетить інформація, про яку небажано, щоб знали не тільки ті, хто з ними працює, а й ті, хто далеко – і в Європі, і в Москві. Бо знайомі вони дуже давно і розуміють один одного з пів слова… Це перше. Друге. Зрозуміло, що вони один одному сказали: “Давайте будемо конкурувати, але не конфліктувати”. Третє. Зробим усе, щоб уникнути зіткнення у питаннях Тайваню. Але це найслабше місце обох, бо ні один, ні другий не розуміє, що чотири покоління, які виросли в Тайвані, і в проєкції не бачать спільну державу. Хоча в обох конституціях написано, що це одна держава. Тільки там зміст різний у цих словах. Четверте. Очевидно, що і в одного, і в другого є проблема, яка називається “кремлівський фюрер”. Але і один, і другий вкладає абсолютно різний зміст у цю проблему. Тому говорити про те, що президент Сполучених Штатів Америки и голова КНР відпрацювали план, як діяти по Росії, по Путіну, по Кремлю, – це переоцінювати близькість їхньої позиції… Вони перебувають на величезній дистанції”, – зазначив він.

Дипломат підкреслив, що Джо Байден і Сі Цзіньпін – люди зовсім різних формацій. Це як Рейган і Горбачов, вони непоєднувані і несумісні. І йтися не може про укладання якогось ситуативного союзу чи спільного плану.

“Інша справа, це якісь консультування, якісь розмови. Знаючи американську політику, я можу припустити, що президент Сполучених Штатів приділив у цій розмові увагу американській баскетболістці, пропозиції сприяти її звільненню. Американська зовнішня політика – вона конкретна. Що стосується України. Там було чітко зазначено (і всі для цього постаралися, аби це не прозвучало з вуст Сі Цзіньпіна), що не допустити участі у цій війні великих держав. Як на це дивився Байден? Це розкривається так: ви туди не встрявайте. А як на це дивився Сі Цзіньпін? Ви туди не встрявайте. Ніби зміст один, а результати різні. Один має на увазі Америку, а другий Китай. Тому перше – ця фраза означає, що Росія уже не велика. Тільки вони обидва помиляються, бо може так статися, що Україна стане великою. І тоді виходить, що той, хто з нею воює, теж великий. Це як військова дискусія – перша і друга армія, усе дуже швидко міняється”, – зазначив він.

Тому ці процеси, які розвиваються, з точки зору Романа Безсмертного, це поточна цій війні інформація, до якої варто ставився дуже спокійно і не пересолоджувати цю ситуацію.

“Я не бачу принципової можливості досягнення домовленості між Вашингтоном і Пекіном з цього питання”, – резюмував він.

Джерело