На початку березня 2023 року у селі Гринівці Тлумацької громади запрацює реабілітаційний центр для військових та переселенців. Його відкриють у межах співпраці Тлумацької міськради та релігійної громади "Вільні християни". Незабаром розпочнеться ремонт будівлі, в якій буде розташований центр.

Про це Суспільному повідомив керівник громади "Вільні християни" Віталій Данильченко.

Меморандум про співпрацю Тлумацька міська рада та громада "Вільні християни" підписали 2 листопада.

На Франківщині відкриють реабілітаційний центр для військовослужбовців та переселенців

За словами міського голови Тлумача Ігоря Петрука, згідно з документом громада бере в оренду 2 га землі в селі Гринівці. Там встановлять модульне містечко на 45 сімей. А також відремонтують будівлю колишньої сільради, де облаштують реабілітаційний центр.

"Вони готові вкласти гроші для облаштування реабілітаційного центру для військовослужбовців і переселенців. Ця потреба є нагальною і на сьогодні актуальною, бо багато людей мають травми як фізичні, так і моральні", — каже Ігор Петрук.

Керівник громади "Вільні християни" Віталій Данильченко розповідає, що проєкт фінансують фонди з Великої Британії та США. Перший транш – 1,6 млн доларів – використають на проведення комунікацій, внутрішніх робіт та закупівлю меблів. Решту грошей — на харчі для мешканців центру та зарплату працівників.

"Вартість цього проєкту складає 3,5 млн доларів. Строки виконання – від трьох до шести місяців. Спочатку ми починаємо з 1 млн 650 тис. доларів, тому що є незакінчене будівництво. В принципі, це — оздоблення, електрика. Більш масштабні проєкти – там є питання по документації, бо ми не взяли всю земельну ділянку, яка є наразі вільна", — каже Віталій Данильченко.

В реабілітаційному центрі облаштують бомбосховище. Також там пробурять свердловини для води, встановлять сонячні панелі та вітряки. Віталій Данильченко каже, перші відвідувачі центру зможуть заїхати в нього вже у березні 2023 року.

Читайте також На Івано-Франківщині волонтери БУР-табору ремонтують житло для десяти дітей з Маріуполя У Коломиї на Франківщині ремонтують занедбаний дитсадок, щоб поселити туди переселенців

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело