За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі засуджено організатора міжрегіональної агентурної мережі ФСБ РФ, якого визнали винним у державній зраді. Про це повідомляє пресслужба відомства.

СБУ здобула та передала до суду беззаперечні докази, що одесит із псевдонімом «Професор» був завербований ФСБ. 

Нагадаємо, що у серпні цього року співробітники СБУ провели багатоетапну спеціальну операцію і затримали «Професора» на «гарячому» – при дорозвідці навколо Одеської військової адміністрації.

Одесит, який зрадив Україну, сяде на 15 років в тюрму (відео)

У межах кримінального провадження слідчі СБУ достеменно встановили, що чоловік з власної ініціативи «співпрацював» з ворогом від початку широкомасштабного вторгнення РФ. Він став резидентом ФСБ, який підшукував у інших регіонах потенційну агентуру, готову виконувати завдання зі збору інформації та корегування вогню.

Доведено, що діючи в інтересах ворожої спецслужби, він організував збір інформації щодо дислокації центрів прийняття рішень, військових і стратегічних об’єктів по всій Україні, зокрема в Одесі.

7 жовтня 2022 року Приморським судом м. Одеси зрадника визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело