У п'ятницю, 7 жовтня, Верховна Рада України підтримала звернення до ООН, парламентів та урядів країн-членів, Європейського союзу, Ради Європи — стосовно створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Про це повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

"Парламент підтримав ще два звернення до міжнародного співтовариства №8108 щодо Північних територій Японії (ЗА — 287), №8094 стосовно створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України (ЗА – 283)", — говориться у повідомленні.

Верховна Рада звернулась до міжнародного співтовариства щодо створення трибуналу над РФ

У пояснювальній записці до проєкту йдеться про те, що українські правоохоронці зареєстрували 37 706 злочинів агресії та воєнних злочинів РФ і 16 779 злочинів проти національної безпеки, а у магістральні справі щодо агресії РФ: 626 підозрюваних — представників військово-політичного керівництва РФ. Це — міністри, депутати, військове командування, посадовці, керівники правоохоронних відомств, "розпалювачі війни" та пропагандисти Кремля. Відповідно до проєкту постанови Верховної Ради, ухвалення цього звернення сприятиме створенню трибуналу та притягненню усіх цих людей до відповідальності.

Що відомо Влітку міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оголошував основні параметри, які Україна хоче покласти в основу майбутнього трибуналу. Зокрема, він буде базуватися на правилах Міжнародного кримінального суду, розглядати агресію РФ з лютого 2014 року та сконцентрується на вищому керівництві Росії. Фахівець із міжнародного та кримінального права Антон Кориневич, який є учасником нещодавно створеної президентом Зеленським робочої групи щодо спеціального військового трибуналу для РФ, каже: трибунал створять лише для доповнення вже наявних правових механізмів. Тобто він зосередиться лише на покаранні найвищих посадовців РФ саме за злочин агресії. Трибунал може з’явитися на основі угоди між Україною та її партнерами або між Україною та міжнародними організаціями, як-от ООН чи Рада Європи. Наразі українські дипломати працюють над тим, аби залучити союзників до підтримки ідеї трибуналу. І хоча з цього приводу вже були резолюції ПАРЄ, НАТО, ОБСЄ та Європарламенту, більшість західних союзників України поки що відкрито не підтримали пропозиції українських чиновників. За винятком Чехії, яка нині головує в Раді ЄС, і закликала до створення трибуналу. Читайте також

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

Видалити "ракову пухлину". Чи можна виключити Росію з Радбезу ООН

Іранські дрони, бюджет в умовах війни, ЗАЕС. 226-й день війни. Онлайн

Джерело