Лікарка з Дніпра долучилась до створення безкоштовного додатку TacticMedAid, який вчить надавати першу невідкладну допомогу. Про це йдеться на сайті обласної військової адміністрації.

З 2017 року лікарка Тетяна вчить інших рятувати життя. Сама вона анестезіолог. Щонайменше п’ять разів на тиждень на спеціалізованих курсах розказує та показує, як діяти, коли людині поряд зле.

"На жаль, живемо у стані війни. І від дій кожного з нас може залежати порятунок сусіда, рідної або навіть просто незнайомої людини", – каже Тетяна.

Лікарка з Дніпра взяла участь у розробці застосунку з надання домедичної допомоги

Для тих, хто не може відвідувати курси розробили безкоштовний додаток TacticMedAid, який навчає надавати першу допомогу. До розробки застосунку долучилася лікарка Тетяна. За її словами, він стане у нагоді як для цивільних, так і для військових.

"Застосунок не дає відслідкувати геолокацію людини, яка ним користується. Працює офлайн. Завантажуєш та користуєшся. Там є і відео, в яких показано процес надання невідкладної допомоги", – поділилася Тетяна.

Не менш важливо мати під рукою аптечку, зазначає Тетяна.

"Це дві пари нітрилових рукавичок. Кровоспинний джгут, один еластичний бинт, або ізраїльський бандаж. Термоковдра, атравматичні ножиці та маркер. Це дуже маленький набір. Він вміщується навіть у дамську сумочку та дозволить надати допомогу у більшості випадків, з яким можна стикнутися. Вам цього вистачить до приїзду швидкої", – пояснює лікарка.

Все має бути якісним та сертифікованим, додала вона. Та головне, за її словами, вміти користуватися наповненням аптечки має кожен.

Читайте також

Годують приблизно сотню людей щодня. У Дніпрі відкрили соціальне кафе

Цьогоріч жителям Дніпропетровщини виписали майже 100 тисяч електронних рецептів на «доступні ліки»

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело