Сьомого жовтня в Житомирі презентують книгу "Українці і поляки: 1000 років (не)порозуміння" про історію стосунків представників цих двох народів. Це перша презентація твору професора, члена вченої ради національного університету "Острозька академія" Петра Кралюка, розповів в етері Українського радіо Житомир сам автор.

Житомир – це регіон, де сьогодні проживає велика польська громада, саме тому Житомиру першому буде презентована ця праця, каже Петро Кралюк. За його словами, за тисячну історію взаємовідносин між українцями та поляками були як роки добросусідських стосунків, так і різні непорозуміння. Петро Кралюк каже, що в своїй роботі намагався збалансувати ці стосунки.

"В книзі я вирішив закцентувати увагу лише на основних моментах взаємовідносин українців і поляків. Перший блок стосується Київської Русі, це теж неоднозначний період. Наприклад, Ярослав Мудрий свого часу допоміг князю Казимиру І сісти на престол і правити у Польщі і він, по суті, врятував тоді Польську державу від розвалу. Окремий розділ присвячений періоду Королівства Руського. Це одна тема – повстання під проводом Богдана Хмельницького, яке призвело до руйнування непоганих відносин між українським і польським етносом", – каже Петро Кралюк.

В Житомирі презентують книгу про історію стосунків українців і поляків

У 19-20 століттях в питанні розбурхування стосунків між двома народами велику роль відіграв російський фактор, каже автор книги. Саме вони були зацікавлені, щоб українці та поляки не стали союзниками у боротьбі із російським самодержавством, а пізніше – із радянською системою.

Презентація книги "Українці і поляки: 1000 років (не)порозуміння" запланована на сьоме жовтня на 18-у годині в "Гнатюк Артцентрі".

Читайте також 50 малюнків та 100 дитячих поробок з Житомирщини продали на благодійному ярмарку у Польщі, а виручені кошти передали ЗСУ. Безкоштовні курси з польської мови працюватимуть у Житомирі. У Житомирі і польському місті Голєнюв одночасно реалізується культурний проєкт "АRT МАNIFESTO".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело