У Димерській громаді Вишгородського району на Київщині збільшать фінансування програми підтримки переселенців та місцевих мешканців, які втратили житло внаслідок російської агресії. Відповідні зміни до бюджету на 2022 рік внесли депутати на черговому засіданні Димерської селищної ради у вівторок, 4 жовтня.

Про це повідомляє офіційний сайт Димерської селищної ради .

Як зазначається у повідомленні, обсяги фінансування "Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб та громадян, житло яких було пошкоджене чи зруйноване внаслідок військової агресії Росії" збільшено більш ніж удвічі. Раніше видатки на цю програму у 2022 році оцінювали у 500 000 грн, тепер у кошторисі Димерської громади на ці цілі передбачено 1 210 000 грн.

На Київщині збільшать фінансування програми підтримки переселенців

Гроші підуть на встановлення на території громади модульних будинків для переселенців і громадян, що втратили житло через російські обстріли. Також до модульних містечок підведуть усі необхідні комунікації – водопостачання, водовідведення, електрику, аби створити комфортні умови для мешканців тимчасових споруд. Крім того, частину бюджетних коштів спрямують на оплату комунальних послуг за проживання даної категорії громадян.

Модульне містечко — тимчасове житло, де є кімнати для проживання, гігієни, харчування. Будиночки забезпечені освітленням, системою обігріву, водопостачанням, а також необхідними меблями та обладнанням.

Що відомо В Україні збільшується кількість внутрішніх переселенців, заявляє ООН, посилаючись на дані липневого дослідження. 6,6 мільйонів ВПО в липні проти 6,3 мільйонів в червні. Уряд обіцяє забезпечити житлом людей, які залишили домівки під час війни: мобільні містечка, гуртожитки, нові квартири. А ще компенсація за проживання переселенців та пільгові кредити під 3% річних. На Київщині перше модульне містечко для людей, що втратили житло, відкрили 1 червня у Бородянці. Зведення тимчасового житла було заплановане у Гостомелі, Макарові і Кухарях, а також у Димері, Бучі, Великій Димерці та Дмитрівці. З резервного фонду обласного бюджету Київщини 145 мільйонів гривень буде спрямовано на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону. Майже 7 мільйонів отримає Бородянська громада, майже 20 млн — Васильківська, близько 13 млн — Димерська. Кошти підуть на підготовку до опалювального сезону.

Читайте також

У Борисполі ключі і документи від 19 соціальних квартир для тимчасового проживання отримали сім’ї, які втратили житло внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

На Львівщині завершили ремонт ще одного гуртожитку для ВПО

Джерело