Часом ворожа авіація відпрацьовує просто по розрахунку бійців

Авіація противника працює щодня по всій лінії фронту. Найбільша її концентрація на тих ділянках, де окупанти намагаються прорвати українську оборону. Використовують і винищувачі, і гелікоптери, і безпілотники. Та щоб українське небо було чистим, наполегливо працюють розрахунки ЗСУ з переносними зенітно-ракетними комплексами.

Так працює ворожа авіація. Десятки вильотів на добу по всій лінії фронту. Звуки, які розрізають повітря, удари, які завдають величезних руйнувань. Українське небо, від залізних птахів окупантів, чистять розрахунки з переносними зенітно-ракетними комплексами.

Полювання на літаки рф: як українські бійці з ПЗРК

Аби здійснити такий пуск ракети із ПЗРК Ігла, у бійця є лічені секунди. Максимум 10, зважаючи на рельєф місцевості і швидкість літака.

"Я повинен зробити накол, привести "Іглу" в робочий стан, прицілитися, захопити ціль і якщо ціль захоплена, вибрати момент пуску і пустити ракету", - розповідає "Вано".

Звучить ніби й не складно. Однак, за нинішньої інтенсивності артилерійських боїв і тактики ворога – застосовувати авіацію на ділянках, де росіяни намагаються штурмувати, прицільно випустити ракету не так легко.

"Важко під час обстрілів вибігти з окопу і спробувати знайти літак на горизонті", - каже військовослужбовець.

Часом ворожа авіація відпрацьовує просто по розрахунку бійців. Армійці адаптувалися і звикли до роботи у таких умовах. На ворожі артилерійські снаряди, які летять під час інтерв’ю, навіть, не реагують. Поки ми говоримо, свист снарядів і звуки вибухів стають інтенсивнішими.

"Це артилерійські бої. Вони шукають нашу арту, ми шукаємо їхню арту. Але наші справляються краще, звісно. В той час ми ловимо повітряні цілі. Питаємося їх вразити", - пояснює "Кузя".

На горизонті час від часу здіймається дим. Армійці пояснюють українські артилеристи потрапили в ціль.

"Щоб показати, що вони можуть щось зробити, ось як останній шанс. Їх тиснуть у всіх напрямках, а тут вони намагаються щось продавити, але нічого не виходить. За Бахмут вони б'ються скільки, з початку війни?", - зауважує боєць ЗСУ.

По рації надходить повідомлення – радари зафіксували ворожу авіацію у небі. Хлопці швидко займають позицію для моніторингу і готуються зробити пуск, якщо помітять ворожу пташку. Однак, цього разу очікування не дало результату.

Боєць переконує, кожна російська пташка дочекається своєї ракети. На його особистому рахунка, вона вже не одна.

"Шість підтверджених. Три гелікоптери і три сушки 25", - звітує "Вано".

Євгенія Китаїва, Ганка Кудрявцева, Сергій Малін, з Донецької області, "5 канал"

Нагадаємо, очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що офіційно розпочато деокупацію Луганської області. Уже відомо, що Збройні сили в деяких населених пунктах Луганщини підняли українські прапори.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело