У деокупованих населених пунктах Харківської області станом на ранок 7 жовтня поліція виявила 22 катівні російських військових.

Що поліція з'ясувала про те, як була влаштована їх робота, в ефірі "Настоящее время" розказав начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко.

"Це місця, в яких до людей застосовували катування. Ці місця встановлюються за показами свідків та потерпілих — людей, які вижили, побувавши в оцих катівнях. Скільки ми ще їх виявимо до кінця роботи на деокупованих територіях, ми не знаємо", — сказав Володимир Тимошко.

Катівні окупантів на Харківщині: що про їх роботу з'ясувала поліція

До катівень людей переміщали після "фільтрації", розповів Тимошко.

"У катівнях людей утримували протягом довгого часу. Деяких людей утримували по два-чотири місяці. Це кімнатки розміром 2 на 4 м, в які раз на день закидували їжу та раз на добу виводили до туалету чи не виводили. Це наче гетто чи концтабір, які ми бачили у фільмах, знятих за радянських часів", — каже поліцейський.

Читайте також: У звільненому селищі на Харківщині прокурори знайшли двох загиблих зі слідами катувань

"Ми знаємо це з показів людей, які їх пройшли. Люди розповідають про умови, катування, хто ще був. Людина розповідала: "Мене тримали із зав'язаними очима, я за криками знаю, що у сусідній камері перебували жінки, за криками розумію, що їх били". Куди жінки поділися, невідомо", — розказав очільник поліції Харківщини.

У більшості випадків людей катували просто так

"Людей катували через ненависть. У катівні потрапляли люди у випадках, скажімо, коли колаборант вказав на сусіда, з яким у нього був давній конфлікт, чи просто людина не сподобалася, яка йшла вулицею. Чи окупанти йшли відбирати мобільний телефон або машину, а людина почала чинити опір. У більшості випадків катування не мали якоїсь мети. Катування заради катування, заради отримання насолоди", — говорить Тимошко.

За його словами, у Харківській області зафіксували багато фактів зникнення людей безвісти.

"Ми реєструємо такі випадки миттєво, коли людина дзвонить та каже, що втратила зв'язок з родичем та знайомим, ми починаємо розслідування — когось знаходимо живими, когось — ні", — каже Володимир Тимошко.

На Харківщині багато померлих, особи яких ще не встановлені: "І щодня їх кількість зростає".

Що відомо У звільнених громадах Харківщини правоохоронці знаходять місця катувань, які облаштували російські військові. За словами речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка, російська армія влаштовувала катівні в усіх "більш-менш великому населеному пункті". Катівні виявили після деокупації в Ізюмі, Балаклії, Вовчанську, Липцях, Козачій Лопані, Куп'янську та інших населених пунктах. У жовтні поліція виявила катівню окупантів у селі Піски-Радьківські на Харківщині. На місці слідчі знайшли протигаз, фалоімітатор, коробку з вирваними зубними протезами, дроти з мотузками. Поліція перевіряє, кому належать протези. Близько п'яти тисяч проваджень щодо дій військових РФ розслідує прокуратура Харківщини. За час деокупації поліція знайшла тіла понад 530 людей на звільнених територіях Харківщини, 6 жовтня сказав начальник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов. Читайте також

Били, ґвалтували, розстрілювали: рятувальниця з Балаклії розповіла про катівню окупантів у райвідділку

Джерело