З міста Острог на Рівненщині запровадили донорські рейси до Центру служби крові у Рівному. На 15 жовтня організовують уже другий виїзд, розповіла Суспільному волонтерка Наталія Ярмолович, ініціативу якої підтримало керівництво громади.

З початком повномасштабного вторгнення велика кількість людей в громаді бажали стати донором, каже волонтерка. Оскільки це неможливо зробити у громаді, то багато хто не міг дістатися в Рівне в Центр служби крові. Відтак, з тодішнім начальником управління освіти Віктором Самчуком, додає, обговорили можливість організації довозу донорів.

"Я бачу, що потреба є, вона нікуди не зникає, і в онковідділення, і в опікові. Ми запитали, чи можливий варіант, якщо привозити групу. У службі крові нам порадили, як правильно все зробити і вони були за, бо донорів дійсно не вистачає. Ажіотаж спав, тому ми починаємо шукати альтернативу. Це теж нелегко", — каже волонтерка.

Донорські рейси: у громаді на Рівненщині почали возити в Рівне охочих здати кров Читайте також: Як здати кров у Рівному, чому це корисно і хто не може бути донором. Пояснює рекрутерка

Звернулися з листом до міського голови Острога Юрія Ягодки і він підтримав ініціативу. Для потреб виділили транспорт, каже Наталія Ярмолович, яким і довозитимуть донорів у Рівне, незалежно від їхньої кількості. У перший виїзд 1 жовтня було вісім донорів, є охочі здати кров й 15 жовтня — на цю дату анонсували другий виїзд.

"Є охочі, попередньо людей 15-17 вже має бути, якщо нічого не зміниться. Це освітяни, прості містяни, студенти. Будемо працювати й хочемо зробити так, щоб це було регулярно, раз у місяць. Телефонують, цікавляться. Є люди, які записались місяць тому, але не могли здати, а зараз готові. Також налагоджуємо роботу з Острозькою академією, долучаємо за можливості студентів", — розповідає Наталія Ярмолович.

Читайте також: Донорство під час повітряних тривог: як працює Центр служби крові у Рівному

Троє з донорів, які вже їздили у Центр служби крові, зголосилися систематично долучатися до донорства. Наталія Ярмолович акцентує: донорський рейс має перевагу — це економія часу.

"Приїхала організована група, люди пройшли в центр, у них організовано взяли кров, все було чітко, розписано. Всі отримали необхідну інформацію, пройшли процедури й поїхали назад. І дорога займає не годину, а 35 хвилин. Це суттєва економія часу і людського ресурсу і фінансової сторони, яку підтримали в нашій громаді", — додає вона.

Читайте також Краща режисура "Інтерляльки": рівненські театрали здобули перемогу на міжнародному фестивалі Ліфт та операційна: сховище на 200 людей облаштовують в Рівненській дитячій обллікарні Історія УПА на Рівненщині у віртуальній виставці: на сайті бібліотеки доступні матеріали з грифом "цілком таємно"

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело