Парламент Словенії ухвалив поправку до Сімейного кодексу, дозволивши одностатевим парам одружуватися та всиновлювати дітей. Таким чином Словенія стала першою країною у пострадянському просторі, що легалізувала одностатеві шлюби.

Про це пише Euronews.

До цього, у липні 2022 року, Верховний суд Словенії постановив, що заборона одностатевим парам одружуватися та усиновлювати дітей суперечить Конституції країни.

Словенія легалізувала одностатеві шлюби й усиновлення дітей представниками ЛГБТ

"Цими змінами ми визнаємо права одностатевих пар, які вони вже повинні були мати протягом тривалого часу", — прокоментував рішення держсекретар Саймон Малєвац.

Водночас головна опозиційна партія Словенії (Словенська демократична партія SDS) розкритикувала легалізацію одностатевих шлюбів і організувала кілька мітингів проти нового закону.

"Найкращий батько ніколи не замінить матір і навпаки", — заявила голова парламентської групи SDS Аленка Джерадж.

Що відомо За шість останніх років в Україні у півтора раза скоротилася кількість тих, хто негативно ставиться до ЛГБТ, – з 60,4% до 38,2%, а також учетверо зросла кількість тих, хто ставиться до ЛГБТ позитивно, – з 3,3% до 12,8% та в півтора раза тих, хто ставиться байдуже, – з 30,7% до 44,8%. Президент України Володимир Зеленський 2 серпня відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів. У відповіді він зазначив, що за "Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка" і додав, що в умовах воєнного або надзвичайного стану Конституція не може бути змінена.

Читайте також

"Будь-яка аргументація про те, що ЛГБТК+ не захищають Україну виглядає смішно". Історія Бориса Хмілевського

Історичний референдум: Куба легалізувала одностатеві шлюби

У харківському метро пройшла акція у межах "ХарківПрайд": на одного учасника напали

Джерело