Шосте жовтня – 225 день війни. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Миколаїв обстрілювали протягом 190 днів. За цей час у місті загинуло 138 мирних жителів та пошкоджено понад 1 500 будинків. Збитки станом на 6 жовтня складають 900 мільйонів гривень.

Про це під час прямого ефіру розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

"138 мирних жителів загинули в Миколаєві, серед них одна дитина. 688 людей поранено, це ті, які зверталися до лікарні. 900 млн гривень збитків – це ті об'єкти, які можна відновити", — розповів міський голова.

Миколаїв не обстрілюють 35 днів з 225 — міський голова

Станом на шосте жовтня в Миколаєві пошкоджено 77 закладів освіти, 22 заклади культури, 17 лікувальних закладів, 15 спортивних об’єктів. Також внаслідок обстрілів постраждали близько 1 600 житлових будинків. З них понад 600 багатоквартирних будинків та близько 1000 приватних.

Міський голова зазначив, що у Миколаєві працюють будівельні бригади, які забивають у квартирах вікна та ремонтують дахи. Таким чином місто готують до опалювального сезону. Близько двох тижнів у Миколаєві працювали бригади з Івано-Франківська та Одеси. Серед миколаївців же долучитися до робіт охочих не багато, говорить мер.

"Скажу вам, що не так вже й багато в нас охочих працювати навіть за гроші: хтось договори підписує тижнями, хтось у нас перебирає адресами: тут мало роботи, туди ми не поїдемо, там небезпечно. Буває різне", — сказав Сєнкевич.

Усі роботи та матеріали для жителів Миколаєва надаються безкоштовно. Тому Олександр Сєнкевич попросив повідомляти, якщо хтось з працівників бригад вимагатиме у мешканців будинків гроші.

"Був у нас випадок, коли працівники однієї підрядної організації сказали жителям міста: "Якщо ви хочете, щоб швидше виконали вам роботи – доплатіть". Якщо ви зіштовхнулися, то це неподобство ми припинили. Проте, якщо ви чуєте таку інформацію, ще раз хочу вам сказати, що всі роботи виконуються за кошти міста. Тобто для вас вони виконуються безкоштовно", — розповів міський голова.

Що відомо У Миколаєві будівельні бригади щодня ліквідовують наслідки обстрілів. Станом на шосте жовтня в Інгульському районі міста забили вікна у шести будинках У Миколаєві бригада працівників з комунальних підприємств Івано-Франківська допомагає миколаївським комунальникам відновлювати житлові будинки, пошкоджені російськими обстрілами. Основні роботи — зашити фанерою вікна Бригади комунальників Одеси та Миколаєва працюють над тим, щоб закрити вибиті вікна у житлових будинках та відремонтувати покрівлі

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело