Талони на отримання житлової субсидії за місяць отримали понад 3 200 вінничан. Третина з них — переселенці. Про це Суспільному розповіла директорка міського департаменту соціальної політики Валентина Войткова.

"З вересня ми розпочали видачу талонів вона трриватиме до листопада, на опалювальний період, але талон потрібно брати тим хто вперше звертаються, або відбулися якісь зміни у складі сім'ї, все решта проводиться в автоматичному порядку", — каже Валентина Войткова.

Студент п'ятикурсник Максим Чічановський до Прозорого офісу, що на Космонавтів прийшов отримати талон для оформлення житлової субсидії на опалювальний період.

Житлові субсидії: що змінилося та скільки вінничан отримають виплати

Розповідає, сам із Хмельниччини, тут проживає у гуртожитку. Говорить цьогоріч ціни на проживання зросли.

"В середньому половини вартості за рік вона покриває. Зараз стабільної ціни у гуртожитку немає, але десь три-чотири тисячі виходить", — розповідає Максим Чічановський.

Що змінилося

Цьогоріч за постановою уряда змінилися нарахування, а з грудня і призначення соцвиплат.

З першого жовтня замість органів соцзахисту виплачувати субсидії буде Пенсійний Фонд. З першого грудня він їх і призначатиме. Це рішення уряду. Його ухвалили, аби люди, які через воєнні дії покинули свої домівки, могли і надалі отримувати соц допомогу на інших територіях України.

Нині у Вінницькій громаді зареєстровано понад 44 тисячі ВПО. Про це Суспільному розповіла очільниця обласного управління пенсійного фонду Олена Корчака.

"Пенсійний фонд працює у централізованій програмі, це дозволить людям звернутися на сьогоднішній день за оформленням пенсій, чи по одноразові виплати, які існуюють не залежно від місця проживання отримати у нас. Тому проблем у ВПО немає ніяких. Не залежно де вони зареєстровані", — каже Корчака.

За словами Олени Корчаки, умови отримання субсидії не змінилися. Її і далі надаватимуть готівкою, через банківські установи або відділення укрпошти.

Читайте також

"Заради кожного життя!". Медик із Вінниччини розповів про роботу медичного батальйону "Госпітальєри" "Кожен корабель "поводиться" по-різному": історія морського офіцера із Вінниччини

Джерело