До готовності Чернігівської ТЕЦ до опалювального сезону є питання, – про це повідомив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час засідання виконкому. З його слів, певні види ремонтних робіт, які лежать поза компетенціями та фінансуванням міської ради, можуть не встигнути завершити. Владислав Атрошенко сьогодні мав відеоконференцію з цього приводу з Кабміном.

"Ця частина робіт затримується, відповідно це несе загрозу вчасного початку опалювального сезону", – сказав Владислав Атрошенко.

Пояснювати, що саме це за роботи, виконувач обов’язків директора компанії-орендаря ТЕЦ Дмитро Аркатов відмовився. Під час виступу на виконкомі він сказав, що станом на сьогодні замінили 70 метрів пошкодженої теплотраси, на 10% засклили будівлю ТЕЦ та розпочали монтаж нового трансформатора. На сьогодні на магістральних мережах лишається п'ять поривів.

"На даний час проводяться ремонтні роботи по програмі капітального ремонту і реставрації під патронатом ОВА. Розпочаті монтажні роботи, демонтований Т1. Роботи ведуться. До початку опалювального періоду роботи навряд чи будуть виконані, строк виконання робіт в договорі – 30.11.22 року", – розповів Дмитро Аркатов.

До готовності Чернігівської ТЕЦ до опалювального сезону є питання, – Атрошенко

Забезпечуватиме роботу Чернігівської ТЕЦ у цьому опалювальному періоді саме орендар – фірма "Технова", сказав заступник міського голови Віктор Геращенко.

Нагадаємо, у травні на позачерговій сесії міської ради депутати проголосували за дострокове припинення договору оренди з "Техновою". Пізніше створили комунальне підприємство "Теплокомуненерго", якому планували передати цілісний майновий комплекс ТЕЦ.

За словами Віктора Геращенка, процедуру розірвання договору з орендарем не встигли завершити в строк.

"Незавершена процедура дострокового припинення договору оренди у зв'язку з невиконанням належної оцінки єдиного майнового комплексу. Ви знаєте, що була інвентаризація, потім повинен незалежний оцінювач надати рецензію. Він не встиг і відповідно до термінів, відповідно до Закону України цю процедуру потрібно буде заново пройти".

Інша причина – борги "Технови".

Так, разом із цілісним майновим комплексом комунальне підприємство успадкувало б і 813 мільйонів гривень зобов’язань орендаря, які "Технова" заборгувала за спожитий газ та його розподіл. За словами Віктора Геращенка, ТЕЦ повернуть у комунальну власність, коли держава компенсує орендарю різницю в тарифах, таким чином зменшивши сам борг.

"Неврегульоване питання з боргових зобов'язань в частині різниці в тарифах, як тільки Кабмін прийме методику і розрахується з Техновою, врегулює це все питання, то ми приймемо боргові зобов'язання за мінусом цих всіх розрахунків".

Нагадаємо, у Чернігові 146 будинків зазнали прямого влучання під час обстрілів російськими військами. П'ять мають демонтувати, 104 потребують капітального ремонту. За словами начальника управління ЖКГ Ярослава Куца, у 87 будинках вже завершилися основні зовнішні роботи.

"Основна задача – закрити периметр і дати тепло. Тому, у цих будинках периметр закритий, тепло подаватиметься. Можливо, в процесі там встановлення внутрішніх перегородок, але це вже внутрішні роботи".

Не отримають опалення вчасно жителі щонайменше семи будинків. Через складність ремонту їх мешканців підключатимуть до тепла поступово, в міру завершення робіт.

Читайте також:

Зріс попит на обігрівачі та теплі речі: як чернігівці готуються до холодів

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело