Дворічний хлопчик з Бахмуту, якого на час лікування батьків передали у львівську патронатну сім'ю, повернувся до мами з татом. Зараз родина відновлюється після травм, отриманих від російського снаряду. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Як повідомили в управлінні Служби у справах дітей, малюк разом з батьками проживав у Бахмуті, що на Донеччині. Родина була змушена залишити оселю тоді, коли біля їхнього дому розірвався російський снаряд. Тоді хлопчик та батьки отримали травми. Спершу їх доправили у лікарню в Дніпрі. Після чого евакуювали до Львова, де продовжили надавати допомогу.

Коли хлопчик був готовий до виписки, батьки були ще непритомними. Тому дитину тимчасово влаштували у сім’ю патронатного вихователя. Там малюк добре поладнав з дітьми: вони бавилися та проводили разом багато часу.

Хлопчик з Бахмуту, який перебував під патронатом у Львові, повернувся до батьків

"Як тільки батьки прийшли до тями, наші працівники одразу ж повідомили, що їхній син перебуває у сім’ї патронатного вихователя, і пояснили, що вони мають можливість спілкуватися з патронатною вихователькою та сином. І таким чином, постійно бути на контакті та в курсі всього щодо їхньої дитини. І це так відбувалось", — кажуть в міському управлінні "Служба у справах дітей".

Коли стан батьків покращився, хлопчику вдалось з ними возз'єднатись.

"На жаль, через війну такі випадки трапляються. Батьки можуть бути на лікуванні, або ж вони не змогли евакуюватися разом з дитиною, або взагалі є безвісті зниклими. І біля дитини немає родича, який міг би піклуватися про неї. Тоді найкращим варіантом є влаштування дитини у патронатну сім’ю, де про неї дбатимуть, даруватимуть турботу та підтримку і щодня огортатимуть сімейним затишком. Водночас працівники управління спільно з іншими спеціалістами докладають усіх зусиль, щоб встановити дані про батьків та найближчих родичів", — йдеться у повідомленні.

Щоб стати патронатним вихователем, людина разом зі своїм помічником: чоловіком чи дружиною, повнолітньою дитиною, братом або сестрою, тощо мають пройти навчання, співбесіду та надати усі необхідні документи. Охочі допомогти дітям можуть заповнити заявку за посиланням.

Читайте також: На Львівщині у прихистку для переселенців готуються до зими

Джерело