Українські військові та зоозахисники організації UAnimals неподалік від деокупованого Лимана врятували ведмедя, який отримав контузію. Коли Збройні сили України звільнили Лиман на Донеччині, постраждалого ведмедя знайшли зачиненим у вольєрі.

Приватний зоопарк опинився під окупацією, і ведмідь дивом вижив. Снаряд влучив у будинок, поруч з яким був вольєр.

«Загарбники жорстоко обійшлися з більшістю диких тварин, які там утримувались, але ведмідь залишився живим. Хоча він у жахливому стані та контужений від снаряда, який потрапив у будинок, де він сидів», – розповіли зоорятівники.

Як рашисти та українці ставляться до ведмедів: промовисті паралелі

Зараз команда волонтерів везе ведмедя на лікування.

Як рашисти та українці ставляться до ведмедів: промовисті паралеліЯк рашисти та українці ставляться до ведмедів: промовисті паралеліЯк рашисти та українці ставляться до ведмедів: промовисті паралелі

Історик Вахтанг Кіпіані, коментуючи історію порятунку ведмедя, нагадав про історичне фото вояка УПА Василя Білінчука, який ніс на спині свого друга-ведмежа, який впав у сплячку.

«Думаю, сьогодні не тільки мене вразила історія з Харківщини, де окупанти ледве не довели до смерті ведмедя з місцевого звіринця, його зараз вивезли на реабілітацію. І згадав, що є історичне фото – вояк УПА Василь Білінчук несе на спині свого друга-ведмежа, який впав у сплячку. Два світи – два різних ставлення до живого», – написав Кіпіані у Facebook. 

Як рашисти та українці ставляться до ведмедів: промовисті паралелі

Фото з бійцем УПА та ведмежам було зроблене взимку 1945 року. На початку літа 1945 року загін НКВС рейдував у верхів’ях Чорного Черемоша, вишукуючи бункери і криївки повстанців. У лісі совєти натрапили на ведмедицю з малям. Енкаведисти вбили ведмедицю на м’ясо, а ведмежа втекло. Згодом тварину знайшли українські повстанці.

Стрілець УПА Василь Білінчук на псевдо «Сибіряк», яке він отримав через втечу із заслання в Сибіру, вигодував ведмежа. Ведмідь ходив за повстанцями, як собака, супроводжуючи їх у непростих переходах.

Як рашисти та українці ставляться до ведмедів: промовисті паралелі

Коли настала зима, ведмежа впало у сплячку. Аби не залишати друга, Василь Білінчук ніс його на собі під час переходів. Із цього періоду збереглися декілька унікальних світлин, на яких серед бійців УПА значиться і вже доволі великий ведмідь. Василь Білінчук, який виходив ведмежа, загинув у 1952 році.

Як рашисти та українці ставляться до ведмедів: промовисті паралеліЯк рашисти та українці ставляться до ведмедів: промовисті паралелі

Джерело