Транспортні компанії Нідерландів і Німеччини передають Україні 2500 вживаних велосипедів. Після необхідного переобладнання їх направлять для користування медичним і соціальним працівникам та волонтерам.

Про це повідомляє власник сервісу активного відпочинку veliki.ua, волонтер Олексій Кушка.

За його словами, спочатку Нідерланди передали 1000 велосипедів, які вже роз'їхалися по деокупованих територіях України. Наразі Амстердам передав ще 2000 двоколісних.

До України з-закордону доставлять вживані велосипеди аби переобладнати та передати волонтерам

"На шляху з Амстердама, де завантажили другу партію велосипедів з Нідерландів для потреб населення постраждалих районів і областей України, заїхав ще у Берлін на склад до Лаймбайкс, які теж підтримують Україну, та віддають свої вживані велосипеди",— йдеться у повідомленні.

Волонтер каже, що велосипеди раніше були електричними, але зараз в них немає батарей. Після необхідного переобладнання їх передаватимуть тим, хто потребує. Зокрема, це медичні та соціальні працівники, а також волонтери, які допомагають українцям на звільнених від росіян територіях.

"Шукаю у Києві безкоштовне приміщення від 100м² під склад, тимчасову майстерню. Шукаю фури (за плюсікі в карму). За робочою силою, донатами на деякі витратні матеріали і плюшки волонтерам звернусь окремо",— каже Кушка.

Транспорт отримають місцеві громади Київської, Харківської, Дніпропетровської та Чернігівської областей.

Що відомо 23 вересня волонтерський фонд Stichting Zeilen van Vrijheid оголосив про партнерство з Gemeente Amsterdam щодо поставки до 2000 незабраних з вулиць столиці Нідерландів велосипедів для передачі в Україну. Рішення надати доступ до міського велосховища і вибрати звідти велосипеди ухвалила міська рада. 100 велосипедів для соцпрацівників, медиків, поштарів і працівників критичної інфраструктури привезли до Чернігова з Берліна в рамках національної ініціативи "Bikes for Ukraine". Велосипеди вживані, раніше використовувались для прокату в Німеччині. До повномасштабної війни їх мали викупити і привезти до України теж для прокату. Власник подарував велосипеди і вони стали гуманітарним вантажем. До Львова із Данії привезли 100 велосипедів, які зможуть безкоштовно використовувати вимушені переселенці. У місті створять благодійний велопрокат Ровер.рент. Також частину велосипедів передадуть у модульне містечко на Сихові. Решту транспорту відправлять в деокуповані міста України. Читайте також

Київрада проситиме Верховну Раду врегулювати рух електросамокатів та моноколес

У Києві почали вносити до бази порушників автомобілі, запарковані на газонах

На вулиці Генерала Алмазова на понад 3 тижні частково обмежать рух

Джерело