У військово-спортивному ліцеї в Чернівцях навчається понад 100 дітей. Тут вони перебувають цілодобово у будні. Серед предметів, які викладають ліцеїстам — українська мова, правознавство та громадянська освіта. Суспільне розповідає, як після повномасштабного вторгнення змінилось навчання для учнів.

У ліцеї діти живуть за графіком — підйом, прибирання кімнат, зарядка, шикування, харчування та уроки. Тут навчаються учні з 8 по 11 класи. Після повномасштабного вторгнення РФ, програма деяких предметів змінилась. Зокрема, діти вчать оновлений виклад історії України.

"Ми акцентуємо, що російська імперія модернізована у радянську. Новий предмет "Громадянська освіта" — це про суспільне значення. Там є окремі теми по політичних системах, побудові держав", — говорить вчитель історії Дмитро Козлов

У військово-спортивному ліцеї Чернівців після початку вторгнення змінилась програма. Як навчаються

Окрім того, у ліцеї збільшили години уроків з фізичної культури та "Захисту України". Цього року до ліцею вступило 83 дитини. З них приблизно половина — це дівчата. Для них та хлопців умови однакові, відокремлені лише кімнати для відпочинку.

Також у закладі навчаються 13 дітей, які вимушено переселились з інших областей.

Минулого року ліцей не приймав дітей через відмову міської ради у фінансуванні закладу, оскільки більша частина учнів — з області, а не Чернівців. Зараз у ліцеї третина учнів з місцевою реєстрацією, це дозволяє закладу отримувати фінансування від міста, розповів Суспільному виконувач обов’язків директора ліцею Віталій Чумак

Сума на утримання однієї дитини більша, ніж в іншій школі — приблизно 65-70 тисяч гривень на рік.

За словами Чумака, приблизно 40 минулорічних випускників ліцею обрали вищі військові навчальні заклади.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело