Український контрнаступ на півночі Харкова ще не завершився після одного місяця успішних операцій і зараз активно просувається до західної частини Луганської області. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

За словами аналітиків, після втрати на початку вересня більшої частини окупованих територій у Харківській області росіяни не змогли закріпитися на природних рубежах, річках Оскіл та Сіверський Донець, щоб запобігти просуванню українських сил на вразливі ділянки окупованого Росією північного сходу України.

В Інституті зазначили, що місцевість західної частини Луганщини підходить для ведення швидкої маневреної війни, яку українські сили ефективно використовували в східній частині Харківської області на початку вересня. за словами аналітиків, у відкритих джерелах наразі немає жодних ознак того, що російські військові істотно укріпилися у західній частині Луганської області.

Контрнаступ ЗСУ активно просувається на Луганщину — ISW

Як пише ISW північні та південні контрнаступи України, імовірно, змушують Кремль віддавати пріоритет захисту одного району операцій на шкоду іншому. Аналітики вважають, що це потенційно підвищує ймовірність успіху України в обох районах.

Інші ключові висновки Інституту:

Українські війська, ймовірно, зміцнили свої позиції та перегрупувалися на півночі Херсонської області, досягши значних успіхів за останні 48 годин. Російські джерела повідомили про підготовку українського наступу на північний захід, захід та північний схід від Херсона. 5 жовтня російські війська продовжили наземні атаки у Донецькій області. Читайте також

Звільнення сіл на Херсонщині та Луганщині, вступ України до ОЕСР, 225-й день війни. Онлайн

Києву треба передати танки Leopard II і прискорити вступ України в ЄС — голова ЄП

Джерело