росіяни не змогли утримати береги річок Оскіл і Сіверський Донець

Контрнаступ ЗСУ у Харківській області ще не досяг кульмінації і зараз просувається на Луганщину. Про це йдеться у доповіді аналітиків американського Інституту дослідження війни (ISW).

Як зазначили експерти, росіяни не змогли утримати береги річок Оскіл і Сіверський Донець і використати їх як природні кордони, щоб запобігти просуванню українських сил на вразливі ділянки окупованого росією північного сходу України.

Контрнаступ ЗСУ у Харківській області ще не досяг кульмінації – ISW

Місцевість західної частини Луганщини підходить для ведення швидкої маневреної війни, яку українські сили ефективно використовували в східній частині Харківської області на початку вересня. Як пише ISW, у відкритих джерелах наразі немає жодних ознак того, що російські військові істотно укріпилися у західній частині Луганської області.

Аналітики вважають, що північні та південні контрнаступи України, імовірно, змушують кремль віддавати пріоритет захисту одного району операцій на шкоду іншому. Аналітики ISW пишуть, що це потенційно підвищує ймовірність успіху України в обох районах.

Нагадаємо, Сполучені Штати попередили Україну про необхідність скористатися імпульсом та визволити окуповані території на півдні до початку зими, адже погіршення погодних умов дасть змогу росії закріпитись на захоплених територіях.

Очільник Луганської ОВА 5 жовтня Сергій Гайдай повідомив, що офіційно розпочато деокупацію Луганської області. Уже Збройні сили в деяких населених пунктах Луганщини підняли українські прапори.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело