Наприкінці вересня очільник Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив про бажання допустити до змагань російських спортсменів, які не підтримують війну в Україні.

Наміри президента МОК послабити санкції проти країни-окупантки викликали обурення світової спільноти, зокрема категорично засудив ідею поернення росіян до змагань титулований шведський біатлоніст Себастьян Самуельсон.

"Я вважаю, що це взагалі смішна дискусія. Більшість людей вважали, що відсторонення - це добре, коли росіянам заборонили виступати минулої весни. Відтоді нічого не змінилося. Нічого, що виправдовувало б зміну рішення.

"Це смішна дискусія": зірковий шведський біатлоніст засудив президента МОК за потурання росіянам

Потім виявилося, що кілька російських спортсменів з інших видів спорту висловлювали дуже проросійські думки. Для поширення пропаганди використовувався спорт. Багато російських спортсменів позували з Путіним, і ми знаємо, що багато спортивних лідерів у Росії дуже близькі до політичної влади в країні.

Хвилює, що все частіше починають підійматися питання про те, що виключення росіян не є правильним. Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) відкрита до участі росіян на чемпіонаті світу.

А президент МОК Томас Бах… Він був найкращим другом Росії під час допінгового скандалу, а тепер і під час війни. Цікаво, що він отримав за те, що дотримувався проросійської лінії, до якої завжди повертається. Я думаю, що це дуже дивно", - цитує Самуельсона Expressen.

Нагадаємо, що на початку повномасштабної війни, яку Росія розв'язала проти України, голова МОК рекомендував міжнародним федераціям не допускати спортсменів країн-агресорок до змагань. Однак у червні Бах зробив резонансну заяву про те, що недопуск до змагань росіян і білорусів порушує принцип "спорт поза політикою" та унеможливлює "чесність проведення змагань".

Читайте також:

Ганебне рішення: Міжнародна федерація боксу повернула до змагань Росію та Білорусь

Росіян і білорусів можуть повернути до лижного спорту: наміри FIS рішуче засудили Норвегія та Фінляндія

Скандальний президент IBA Кремльов цинічно закликав повернути до змагань росіян і білорусів

Джерело