Росія в ніч проти 5 жовтня атакувала місто Біла Церква у Київській області іранськими ударними безпілотниками Shahed-136. 12 дронів-камікадзе прилетіли з південного напрямку. Шість з них було збито, решта дісталися цілі. В ЗСУ кажуть, що окупанти шукають слабкі місця в протиповітряній обороні України. Українські військові використовують проти нової загрози всі можливі сили та засоби. На озброєнні в Кремля, за деякими даними, можуть бути ще сотні таких БПЛА.

ТСН.ua зібрав подробиці про атаку дронів на Білу Церкву і нову тактику окупантів, з якою зіштовхнулися ЗСУ.

Під час оголошеної о 1.33 повітряної тривоги жителі Білої Церкви в соцмережах повідомили про характерні звуки польоту іранських дронів-камікадзе, які застосовують для атак російські окупанти. В місті внаслідок ворожої атаки було зафіксовано шість влучань та вибухів. Внаслідок ворожого удару постраждала одна людина. Крім того, зазнала пошкоджень інфраструктура міста.

Удар дронами-камікадзе по Білій Церкві: що відомо про атаку і нову тактику окупантів

Через атаку БПЛА виникла пожежа. До ліквідації наслідків обстрілів було залучено 57 рятувальників та 15 одиниць техніки ДСНС. 

В ЗСУ розповіли, як борються з іранськими БПЛА

Атаку на Білу Церкву прокоментував на Youtube-каналі ТСН речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Прилетіли вони з південного напрямку. Їх треба збивати, знищувати усіма наявними силами та засобами. Противник шукає слабкі місця в нашій протиповітряній обороні, застосовує різні тактичні прийоми. Кілька тижнів тому з початку застосування цих дронів були такі удари по Одеській і Миколаївській областях. Вони перевіряли, як ми будемо реагувати, чим збивати", - пояснив він.

Ігнат розповів, як ЗСУ реагують на загрозу:

"Зрозуміло, що стріляють усі - і стрілецька зброя, і намагаються Сили оборони на них впливати засобами радіоелектронної боротьби. Поки що найефективніше зенітні ракетні війська збивають. Вони - річ неприємна і нова для нас, тому ми маємо якось реагувати і намагатись знищувати якомога більше. Дрон-камікадзе - це, за класифікацією, барражуючий боєприпас. Більше треба його збивати силами протиповітряної оборони і сухопутних військ".

На запитання, в чому специфіка Shahed-136, речник командування Повітряних сил ЗСУ відповів:

"Чим більше летить, тим більше має шанси долетіти. Вони можуть летіти кучно - це буде одна мітка на радарі, а в цій мітці 5 штук одразу. Вони можуть облітати, шукаючи слабкі місця. Розвідка противника не спить - як наземна, так і повітряна".

На запитання, скільки в російської армії може бути таких БПЛА, Ігнат сказав:

"Була інформація щодо чотирьох бортів. Якщо відштовхуватись від інформації про чотири військово-транспортні літаки, то мова може йти про сотні Shahed-136, які вони маркують як "Герань". Можливо, ще налагодили інші шляхи постачання".

Дрони-камікадзе замість високоточних ракет

Колишній речник Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов в коментарі ТСН.ua розповів, що використання росіянами БПЛА класу Shahed-136 свідчить про нестачу в них ракет.

"До того 3500 ракет поцілили по об'єктах на всю глибину нашої країни. Зараз росіяни змушені використовувати дрони, які вони отримують в рамках військово-технічної взаємодії з Іраном, не від гарного життя. В них критично мало тих ракет, які вони можуть використовувати", - пояснив він.

Селезньов додав, що тихохідна малопомітна ціль, яка йде на низьких висотах, вкрай непроста для ураження українськими ППО.

"В чому ще складність - якби ці БПЛА летіли вдень і їх було помітно, можна було б використовувати комплекси на кшталт ЗУ-23-2, візуально бачачи ту саму ціль. А вночі без підсвічування, без відповідного устаткування, ці цілі вкрай важко збивати", - наголосив він.

Експерт висловив сподівання, що українські фахівці найближчим часом вирішать цю проблему, оскільки "сьогодні об'єкт у Білій Церкві, а далі через 90 км вже Київ".

"Бойова робота на відстані більш ніж 500 км - це тривожний сигнал. Ми навчилися збивати "Калібри", високотехнологічні ракети, а з цим, враховуючи, що вони їх можуть використовувати масовано - це додаткове навантаження", - пояснив колишній речник Генштабу.

Читайте також:

В окупантів залишилися "вкрай небезпечні" ракети: військовий експерт про зброю РФ

Кремль просить зброю у Північної Кореї: експерт розповів, куди поділися запаси снарядів росіян

Захід надасть будь-яку зброю, бо залежить від перемоги України - Жданов

Джерело