Переселенка з Луганщини 26-річна Ірина Алхімова разом з двома дітьми та мамою оселилась у селі Смолигів Торчинської громади. Жінка розповіла Суспільному, що чоловік служить в ЗСУ, виїжджати з окупованої території було важко.

У селі Хворостянівка Луганської області родина понад чотири місяці жила в окупації.

"Зять в армії. Терори були. Там щодо цього дуже страшно. Тяжко виїхали, з двома дітьми на руках, без одягу, без нічого", – розповідає мама Ірини Олена Воронкіна.

Поки чоловік служить, допомагають сусіди: як родина з Луганщини облаштувалась в селі на Волині

Нині родина оселилася в будинку, який їм для проживання надали в Торчинській громаді. Після пожежі, яка сталася сім років тому, в ньому ніхто не жив, – каже Ірина Алхімова.

Чоловік Ірини, 25-річний Сергій, служить у Збройних силах України за контрактом. Нещодавно боєць отримав осколкове поранення та місяць проходив реабілітацію у Луцьку. За цей час допоміг довести до ладу оселю.

Кілька днів тому чоловік знову поїхав на фронт, – розповідає Ірина Алхімова. Поки військовослужбовця немає вдома, допомагає жінкам по господарству сусід Микола. Чоловік рубає дрова, якими родину днями забезпечила селищна рада.

На території Торчинської громади поки що дві родини отримали безплатні дрова, – каже заступник голови селищної ради Олександр Пиза. Загалом в громаді проживає дві сотні вимушених переселенців.

Що відомо Станом на 27 вересня, на Волині розселили 17 внутрішньопереміщених українців. Загалом з початку війни в області прийняли 73 тисяч 603 переселенці. Статус ВПО мають 59 тисяч 630 людей. У Луцьку малозабезпечені сім'ї і родини військовослужбовців почали отримувати безплатні дрова, заготовлені з аварійних дерев. Усього комунальники мають заготовити 205 кубометрів деревини: по вантажівці дров для 41 сім'ї. У Торчинській громаді Луцького району сім'ї, котрі приїхали з регіонів, де ведуться активні бойові дії, розселили у вільні помешкання, їх забезпечують засобами гігієни, продуктами та допомагають із пошуком роботи. У Ківерцівську громаду на Волинь прибула команда будівельників зі Швеції. Майстри зводять житло для переселенців.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело