Зміна тренерського штабу полтавської «Ворскли», програш у єврокубках та вихід з команди частини футболістів. Усе це сталося з клубом за 7 місяців повномасштабної війни. Подробиці читайте у матеріалі Суспільного.

Через повномасштабне вторгнення Росії на територію України полтавську «Ворсклу» залишили п’ятеро легіонерів з «основи» команди. Це Йоонас Тамм (нині грає в румунській команді «Стяуа»), Олів’є Тілль («Еюпспор», Туреччина), Венсан Тілль («АІК», Швеція), Лукас Ранжел («Рига», Латвія), Наджееб Якубу («Ільвес», Фінляндія).

Ці футболісти залишили Полтаву за «вільним трансфером». ФІФА ще у березні ухвалила рішення, яке дозволяє легіонерам, що виступають у чемпіонатах України та Росії, розірвати контракти в односторонньому порядку.

Полтавська «Ворскла»: що змінилося у клубі під час війни

Загалом на початок жовтня загальна кількість гравців, які пішли з команди – 12.

Серед них Амількар Коджові, Давід Пуцлін і Марлінсон Консейсау Олівейра. Останні двоє пішли з команди влітку, після програшу у єврокубках.

Саме у єврокубках відбулась перша офіційна гра команди з Полтави від початку повномасштабного вторгнення. Зіграли її у липні. Команда готувалась до поєдинку на одній з тренувальних баз у Польщі, а обидва матчі зіграла у Швеції проти місцевого клубу «АІК».

Після перемогу у першому матчі 3:2, «Ворскла» поступилися у другому – 2:0. Через це вибула з турніру.

Окрім гравців, у команді змінився і тренерський штаб. Контракт з головним тренером Юрієм Максимовим не подовжили, а на його місце прийшов Віктор Скрипник. Саме він шукав заміну усім футболістам, які залишили команду. Загалом клуб поповнили 10 нових футболістів. Серед них четверо українців.

Нині команда тренується та грає на базі у Закарпатській області. Там же проводить офіційні поєдинки. У Полтаві матчі не проводять, бо місто розташоване поблизу регіонів, де тривають бойові дії, повідомили у полтавському клубі у серпні.

Під час чемпіонатів України полтавська команда зіграла чотири матчі, з яких перші три програла, а в останньому зіграли у нічию.

Що відомо: Футбольна команда «Ворскла» - клуб з Полтави, заснований 1955-го року. Володар Кубку України (2009-го року) та дворазовий бронзовий призер чемпіонату України (1997-го, 2018-го). Востаннє матчі чемпіонату України через повномасштабну війну були у грудні минулого року. У середині грудня команди української Прем'єр-ліги пішли на зимову перерву й мали поновити матчі в лютому 2022-го.

Джерело