Пенсійне забезпечення в Україні передбачає виплату пенсії в 10-кратному розмірі українцям, які мають певний робочий страховий стаж, та не використовували такі виплати раніше. 

Мова йде про вчителів, які пропрацювали на посаді вчителя 30 і більше років. Про те, кому можна отримати велику суму виплат повідомили експерти з пенсійного права на ресурсі "Пенсійний кур'єр". 

Хто з українських пенсіонерів може отримати 10 окладів за раз: пояснення експерта

Хто з українських пенсіонерів може отримати 10 окладів за раз: пояснення експерта

У фахівців запитали, чи може людина, яка вийшла на пенсію 2021 році та має педагогічний стаж 50 років отримати додаткові 10 окладів.

Чи можу я зараз отримати десять пенсій, які отримують по виходу на пенсію, якщо я їх не отримала? - запитує українка

У відповіді зазначають, що право на виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення мають, зокрема, жінки, які на день досягнення пенсійного віку працювали в закладах та установах освіти державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років і мають страховий стаж 30 років на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.

Якщо всі зазначені умови виконані, а допомогу в розмірі десяти пенсій ви не отримали, можна звернутись до органів Пенсійного фонду України з відповідною заявою.

Джерело