Про це повідомляє DW та голова Міноборони України Олексій Резніков у Twitter.

Варто зауважити, що це перший візит Ламбрехт в Україну з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Міністерка пообіцяла, що Україна найближчим часом отримає перший з кількох комплексів протиповітряної оборони IRIS-T. Він має надійти протягом “наступних кількох днів”.

Ламбрехт розповіли про застосування переданих урядом її держави САУ Gepard. За її словами, ці самохідні зенітні установки допоможуть захистити критичну інфраструктуру Одеси від ракетних ударів росіян.

Водночас Олексій Резніков написав, що Ламбрехт привезла добрі новини та інструменти для зміцнення української армії: “Ми обговорили поточну геополітичну та безпекову ситуацію, пані міністр була рада поспілкуватися з нашими воїнами та побачити систему Gepard на бойовому чергуванні”, — зауважив він.

  • Олаф Шольц заявив, що Німеччина свідомо не дає Україні танків, аби не “втягувати НАТО у війну” – NYT.
  • Міністр закордонних справ Польщі Збігнев Рау заявив, що Німеччина уникає можливих шляхів підтримки України у повномасштабній війні та розкритикував небажання постачати основні бойові танки.
  • У Німеччині заявили, що країна готова прийняти тих росіян, які втікають від мобілізації. Берлін готовий прийняти “дезертирів з російської армії” за однієї умови.

Джерело