Сьогодні 1 жовтня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зателефонував генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу, аби детально проінформувати його про заявку України на членство в альянсі.

"Ми домовилися підтримувати контакт з цього питання та обговорили подальші практичні кроки НАТО щодо підтримки України у протидії російській агресії", — написав Кулеба у Twitter.

Що відомо 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором. Після цього Столтенберг заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників. "Кожна демократична країна має право подавати заявки на членство. Ми поважаємо це право. Ми кажемо знову, що НАТО залишається відкритим і ми це показуємо. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді і тоді було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати у які оборонні Альянси вступати", — додав він.

Читайте також

Голова МЗС Кулеба зателефонував генсекретарю НАТО Столтенбергу. Говорили про заявку на членство

Заява України щодо НАТО стала несподіванкою для адміністрації Байдена — Politico

"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Україна закликає світових лідерів запросити Україну в НАТО — Стефанішина

Джерело