Міжнародний фестиваль інженерних наук і технологій "I-FEST" відбувся в Тунісі. У ньому взяли участь учні Миколаївського муніципального колегіуму. Хлопці отримали золоту медаль в номінації "Фізика" та срібну — в номінації "Інженерія".

Про це кореспондентам Суспільного розповів вчитель інформатики колегіуму ім. В. Д. Чайки, кандидат фізико-математичних наук Максим Борисенко.

За словами Максима Борисенка, обидва проєкти були виконані на базі лабораторії "STEM" колегіуму. На розробку проєктів витратили пів року. Свої роботи конкурсанти захищали англійською мовою.

Учні Миколаївського колегіуму отримали нагороди на Міжнародному фестивалі інженерних наук і технологій

Едуард Міхрін виборов золоту медаль у номінації "Фізика". Він представив проєкт: "Створення демонстраційної установки на основі доступних сучасних технологій в домашніх умовах" ("Creation of a demonstration installation of Chladni figures on the basis of available modern technologies at home"). У рамках проєкту була створена експериментальна установка для демонстрації рисунків Хладні. Розроблена комп'ютерна 3D модель для перевірки отриманих результатів.

Владислав Лобов отримав срібну медаль у номінації "Інженерія" зі своїм проєктом на тему: "Сучасні підходи до демонстрації " ("Modern approaches to the demonstration of Lissajous figures"). Для захисту були створені дві демонстраційні установки фігур Ліссажу, одна з яких зібрана з використанням сучасних технологій та електроніки, а друга — на використанні лазерної указки та побутових предметів.

Як розповів Максим Борисенко, обидва проєкти мають прикладне значення.

"Ці роботи можна використовувати в рамках вивчення шкільного курсу фізики та дисциплін у вищих навчальних закладах. Проєкт Міхріна у курсі фізики "Коливання і хвилі", "Експериментальні методи в механіці деформованого твердого тіла" та інших. А проєкт Лобова, у курсі фізики "Коливання і хвилі", "Фізика. Оптика" та інші", — сказав Максим Борисенко..

За словами вчителя, це не перші успіхи хлопців на міжнародній арені.

"Радує той факт, що в час агресивної війни, учні та вчителі знаходять у собі сили та мотивацію займатися ефективно своєю працею та прославляти свій край та неньку Україну на всесвітньому рівні", — розповів Максим Борисенко.

Що відомо Міжнародний фестиваль інженерних наук і технологій "I-FEST" відбувся 9-10 липня в Тунісі. Це найбільший конкурс наукових проєктів на Африканському континенті, в якому щороку беруть участь 1000 учасників з-понад 40 країн світу. У 2022 році від України виступила команда з 37 учасників. Читайте також У Миколаєві волонтерка шиє балаклави для військових. Миколаївська родина виховує п'ятнадцятьох дітей. ГУ Миколаївській бібліотеці відкрили виставку робіт місцевої художниці.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело