У Харківській області на кордоні з державою-агресором Російською Федерацією нацгвардійці збили безпілотник-розвідник. Майже неушкоджений апарат розшукав службовий собака Зевс. БПЛА відремонтують для потреб Збройних сил України.

Нацгвардійці збили російський безпілотник 30 вересня поблизу Гоптівки зі стрілецької зброї, розповів журналістам нацгвардієць з позивним "Єгер". Окупанти втратили контроль над апаратом, і він впав на парашуті. За пів години апарат розшукав службовий собака Зевс.

На Харківщині службовий пес Нацгвардії знайшов збитий російський безпілотник: техніка працюватиме на ЗСУ

За словами нацгвардійців, апарат використовують для коригування артилерії та пошуку позицій. Максимальна дальність польоту сягає 50 км, швидкість — до 110 км/г.

"Дана модифікація радарами не помітна. Це перший такий літальний апарат, який потрапив нам до рук, та буде вивчатися у подальшому спеціалістами та використовуватися Нацгвардією", — розповів "Єгер".

"Має вагу 7,5 кг. Ціниться тим, що його можна запускати з рук за допомогою еластичної катапульти. Посадку робить завдяки парашуту", — додає нацгвардієць "Зібер".

Бельгійській вівчарці малінуа Зевсу — чотири роки. Собака тренований на пошук злочинців і вже знаходив російських окупантів-льотчиків, які після обстрілів Харківщини катапультувалися зі збитих літаків.

Читайте також

"Єдиний страх – це страх за родину": як Нацгвардія боронить Харків

Джерело