У селі Блюдники Галицької територіальної громади волонтери відкрили відділення стаціонарного догляду. У приміщенні колишньої поліклініки надаватимуть допомогу пацієнтам, яких евакуювали з інших міст, людям похилого віку та з інвалідністю. У закладі вже завершили капітальний ремонт та заселили перших мешканців, розповіла кореспондентці Суспільного завідувачка відділення стаціонарного догляду Галицького терцентру Галина Цівінська.

Усього у відділенні живуть 18 людей з Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької областей. Загалом заклад розрахований на 40 ліжкомісць. Не відмовляють у допомозі й прикарпатцям, каже Галина Цівінська.

У приміщенні колишньої поліклініки доглядатимуть за пацієнтами похилого віку та з інвалідністю. Для них у приміщенні облаштували не лише кімнати, а й кухню та пральню.

На Івано-Франківщині волонтери відкрили соціальний заклад для людей похилого віку

"Ми плануємо тут багато чого зробити, наприклад, благоустрій покращити, щоб люди мали якусь відпочинкову зону. Тут ми вже облаштували й кухню. Плануємо зробити і їдальню, де люди змогли б пообідати. Також хочемо облаштувати відпочинкову кімнату. Наприклад, якщо приїдуть відвідувачі до когось з мешканців, то вони зможуть собі сісти, поговорити, відпочити", — розповідає Галина Цівінська.

За усіма мешканцями закладу цілодобово доглядатимуть медичні сестри. На роботу також планують запросити й психолога. Капітальний ремонт у відділенні почали робити ще у травні. На нього витратили понад 4 млн грн, розповідає лікарка та волонтерка Оксана Мироненко. Допомогли з фінансуванням волонтери з благодійної організації "Восток-SOS", частину суми надали з обласного бюджету.

"Це все стало можливим завдяки благодійному фонду, який знайшов гроші на ремонт цієї будівлі. Потім — на устаткування й обладнання, щоб сюди можна було завезти людей. Із самого початку планувалося, щоб сюди доправити якомога більше маломобільних переселенців, тому що зараз їх на території Івано-Франківської області є понад 140. Це — ті люди, які є зовсім одинокими, і їхнє життя назавжди пов’язане з доглядом. Ми намагаємося зробити дім для них тут, зробити так, щоб їм було комфортно", — каже Оксана Мироненко.

В одній із кімнат соціального закладу живе пані Віра. Їй — 80 років. На Франківщину вона переїхала із Рубіжного Луганської області. Жінка розповіла, що декілька місяців тому отримала осколкові поранення. Її врятували двоє українських військових. Після тривалого лікування волонтери допомогли жінці облаштуватися та знайшли житло. Зараз пані Віра звикає до нового місця. Каже, тут їй все подобається, але сумує за рідною домівкою.

"Там терористи були. Стояли за озером і стріляли звідти. І після одного разу, після пострілу, біля будинку яма зробилася. У мене були рани на нозі й голові. Зараз мені тут дуже добре. Поважаю всіх медпрацівників, всі хороші. Я всіх люблю як рідних", — говорить жінка.

Волонтерка Оксана Мироненко додає, що на Івано-Франківщині відкрили ще два відділення стаціонарного догляду — у Більшівцях та Лисці. Там також вже живуть місцеві мешканці та вимушені переселенці. На цьому волонтери не планують зупинятися й надалі шукатимуть приміщення для будівництва територіальних центрів.

Читайте також "Дозволити людині відійти з гідністю". Як у Франківську медичний капелан допомагає паліативним хворим На Івано-Франківщині відкрили прихисток для вимушених переселенців у сторічному будинку На Івано-Франківщині облаштовують шелтер для людей, які постраждали від насильства та військової агресії

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело