Вимушені переселенці з дітьми, які живуть у селі Богатирівка Запорізького району, стали учасниками проєкту благодійного фонду “Імпульс ЮА” з надання соціально-психологічної та правової підтримки.

Пенсіонерка Людмила Дерев’янко - переселенка з Бахмута Донецької області. З квітня організовує життя родини в нових умовах - у селі Богатирівка Запорізької області.

"Ми не безплатно. Ми винаймаємо житло. У нас п'ятеро людей в сім'ї. Город садила сама. Картоплю і помідори, всі овочі. Так що ми користуємося тільки своїм. Уже я в 14-му році я переносила евакуацію. І вдруге мені знову прийшлося пережити війну. А що зробиш?.. Ми живем на трасі Попаснянській, Лисичанській, Северодонецькій. І ми знали, що це буде. Потому й винудилось", - каже вона.

У селі на Запоріжжі благодійний фонд та громада надають підтримку переселенцям

Адаптуватися в нових умовах пенсіонерці з трьома онуками допомагають завдяки проєкту за підтримки ЄС. Фахівці надають соціально-психологічну, правову та гуманітарну допомогу.

"Зараз в умовах війни, коли величезна кількість була змушена виїхати з місць проживання, які перебували в зоні бойових дій, яким довелось бувати під артобстрілами або авіаційними ударами. Звичайно, що всі ці негативні події позначилися і на їх внутрішньому стані. Особливо важко, звичайно, це переносять жінки, тому що жінка в сім'ї відповідає і за дітей, можливо відповідає і за чоловіка, і за сім'ю. На ній подвійний і потрійний тягар", - каже Микола Колодяжний, директор благодійного фонду.

Переселенець з Оріхова Олександр Собко, також мешкає у Богатирівці. Знайти тут прихисток йому допомогли місцеві жителі.

"В минулому році два хлопці з цього села купували в мене твердопаливні котли. Я займаюсь їх виготовленням. Ми живемо коло лікарні і там лікували наших поранених. Російські війська вони безтолкові, коли вони стріляють. І коли ми вже побачили, що може до нас потрапити постріл, я зателефонував хлопцям. Вони мені буквально за 15 хвилин знайшли будівлю. В сім'ї нас живе сім чоловік. Живемо ми безкоштовно. Я спочатку забрав жінку з дітьми, а потім вернувся - забрав батьків", - каже він.

Проєкт із надання соціально-психологічної і правової допомоги діє також у Михайлівці й Соколівці. Переселенців у селах Михайлівської громади приймають від початку повномасштабної війни.

"Це дуже важлива допомога. Тому, що ми апарат сільської ради, працівники відділу соціального захисту не мають такої змоги, щоб допомагати людям і в соціальному плані, і в правовому плані, і в моральному плані підтримати. Ми підтримуємо їх наскільки можемо. Отака допомога - це дуже важлива, тому що з людьми працюють фахівці. Фахівці, які розуміють, як розмовляти в такій ситуації з людьми. Діти, ви бачили, вони займаються якимись своїми справами, вони малюють, вони ліплять, вони відволікаються від того, що вони чули, що вони бачили. А чули вони вибухи, бачили насильство, тому це дуже-дуже важлива допомога для цих людей. І ці люди залюбки збираються на такі заходи", - каже Алла Король, голова Михайлівської сільради.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело