Звільнення Лиману надасть поштовх деокупації усієї Луганщини. Про це очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай розповів в ефірі національного телемарафону, пишуть fakty.com.

«Після того, як Лиман залишать (якщо зможуть і якщо встигнуть) окупанти, то після Лиману буде починатись деокупація Луганської області. Ми всі на це чекаємо, ми підготувались. Яким чином це буде відбуватись, з якого напрямку – це все ж до військових, бо вони краще бачать загальну мапу бойових дій», – сказав він.

За словами Гайдая, окупанти самі викладають в мережу відео, що військове командування їх кинуло в Лимані напризволяще.

Очільник Луганської ОВА розповів, що відбудеться на фронті після звільнення Лиману

Гайдай додав, що проведення Кремлем псевдореферендумів ніяк не вплине на події на фронті, оскільки українські захисники впевнено крокують уперед.

«Вчора ми поспілкувались в Офісі Президента, де проговорили багато робочих питань і можу сказати, що як тільки хоч один населений пункт звільняється, навіть немає різниці яка область, то ми готові одразу заходити і починати забезпечувати людей, щоб життєдіяльність того чи іншого населеного пункту не зупинялась жодним чином», – сказав він.

Раніше Міністерство оборони РФ підтвердило, що російські війська відступили з міста Лиман Донецької області.

Напередодні стало відомо, що ЗСУ, ймовірно, завершили оточення російського угруповання в районі Лимана. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). Фахівці вранці 30 вересня поінформували, що ЗСУ атакують Лиман з трьох напрямків і вже перерізали доступ окупантів до критичної дороги Сватове-Лиман, яка є основною наземною лінією зв’язку (GLOC), що підтримує угруповання ворога в самому Лимані.

Тим часом російські загарбники у Telegram-каналах зчинили паніку. Загарбники пишуть, що ЗСУ прорвали їхню оборону і беруть у «котел» окупантів. За словами самих же ворогів, ситуація в них під Лиманом вкрай важка.

Джерело