Тарифи на електроенергію для населення в Україні можуть змінитися вже найближчим часом. Мораторію на їхнє підвищення немає. Однак, весь жовтень українці точно зможуть користуватися теперішніми тарифами.

Стало відомо, як зміняться в Україні тарифи на електроенергію з 1 жовтня

З 1 жовтня 2021 року встановлено тарифи на електроенергію для побутових споживачів, якими українці користуються і зараз. Для споживачів, які витрачають на місяць не більше 250 кВт-год електроенергії, встановлено тариф 1,44 грн за одну кВт-год. А для тих, хто витрачає на місяць понад 250 кВт-год, тариф дорівнює 1,68 грн.

Спочатку термін дії цих тарифів було встановлено до 30 квітня 2022 року, проте згодом Кабмін їх продовжив до 31 жовтня 2022 року.

Таким чином, уже за місяць термін дії нинішніх тарифів на електроенергію збігає. І поки що нового документа щодо продовження цих тарифів немає. Мораторію на підвищення тарифу на електроенергію також немає. Тому вже з 1 листопада вартість електрики для побутових споживачів може змінитись. І малоймовірно, щоб вона стала нижчою.

Щодо мораторію на підвищення комунальних тарифів, то він встановлений урядом на такі комунальні послуги:

розподіл природного газу; виробництво тепла та гарячої води: транспортування тепла і гарячої води. Термін дії мораторію залежатиме від тривалості воєнного стану в Україні. Згідно із законом, мораторій триватиме до закінчення воєнного стану і ще упродовж півроку після його скасування.

Джерело