Ціни на продукти в Україні зростають ледь не щодня. Серед них і популярні серед українців яйця, які можна зустріти у холодильнику майже кожної сім'ї. 

Та на цьому зростання їхньої вартості, на жаль не завершилося, адже фахівці прогнозують, що вона й далі продовжить змінюватися. Ситуацію прокоментувала аналітик УКАБ Svitlana Lytvyn.  

"Українцям варто очікувати подорожчання яєць ще на 10%, після чого настане цінова стабілізація", – зазначила аналітик.  Світлана Литвин

Чому яйця знову подорожчають: аналітики оприлюднили неприємний прогноз

Чому яйця знову подорожчають: аналітики оприлюднили неприємний прогноз

Як зазначається у новому пості на фейсбук-сторінці Ukrainian Agribusiness Club, середня роздрібна ціна на курячі яйця станом на 29 вересня 2022 року становила 40,90 грн за 10 штук, що на 21% більше, ніж місяць тому, і на 17% вище, ніж рік тому.

Як пояснюється у пості, подорожчання цього товару пов'язано з тим, що ціни на яйця мають яскраво виражену сезонність через значну частку домогосподарств у структурі виробництва (близько 50%). Йдеться про те, що у міру скорочення світлового дня та зниження температури в Україні пропозиція від господарств населення зменшується, а ціна на яйця починає рости.

"Крім цього, до сезонних факторів подорожчання яєць у 2022 році додаються специфічні — воєнні причини. Зокрема, зменшення промислового виробництва яєць через окупацію частини територій України.", - додають там. Ukrainian Agribusiness Club

Чому яйця знову подорожчають: аналітики оприлюднили неприємний прогноз

В Ukrainian Agribusiness Club додають, що у Херсонській області знаходиться одна з найбільших птахофабрик України "Чорнобаївська птахофабрика", однак зараз виробництво яєць на цих потужностях або призупинено, або скорочено через окупацію і складності ведення господарської діяльності на прифронтовій території.

"Ще один фактор, що впливає на ціни, — порушення технологічного ланцюжка вирощування птиці. На початку війни деякі підприємства в умовах невизначеності частково призупинили інкубаційні процеси для здобуття молодих птахів. Через це поголів'я курей-несучок тимчасово скоротилося, і обсяги виробництва зменшилися", – Світлана Литвин. Світлана Литвин

Джерело