46-річний Михайло Куклевський з міста Здолбунів на Рівненщині за освітою — зварювальник, втім, чверть століття присвятив різьбярству. Ним чоловік займається у вільний від двох робіт час. Суспільному розповів: робить це для того, щоб мати можливість займатися творчістю.

Майстерності різьбярства ніде не навчався, каже Михайло Куклевський.

"Оцей виріб приблизно років 20, може більше назад я зробив власними руками і на той час це для мене був шедевр. Постійно вдосконалювався сам, все пробував, все малював і все робив власними руками", — каже різьбяр.

Зайнятися різьбярством його надихнув виріб, який він побачив у колеги з роботи.

"В 1996 році я влаштувався на фірму, яка виготовляла м'які меблі, там був знайомий — він запросив мене до себе додому. Я в нього побачив хлібничку вирізану, на той час це для мене було щось грандіозне. І я спробував, він мені дав одного різця, я спробував сам робити. Я собі ще одного різця зробив і з цього все почалось", — додає майстер.

Читайте також: Навчання і зміна роботи після 40 років: як рівнянка з директорки стала кондитеркою

Не маючи навичок малювання, Михайло спочатку просив допомоги в знайомих художників, а згодом творив вже за самостійними макетами.

"Я знайомився у своєму житті з різними людьми, в тому числі — з художниками. Я в них просив, щоб вони мені щось намалювали. Вони бачили деякі мої роботи і вони мені казали, що у мене навички вже є, їх треба просто удосконалювати й постійно сидіти малювати. Ну от я сидів, малював і з кожним разом в мене все краще і краще виходило", — каже майстер.

Для виробів Михайло Куклевський використовує різні породи дерева. Наразі майстер закінчує те, що задумав ще п'ять років тому.

"Зараз роблю такий будинок з химерами. Це буде як настільна лампа, думаю, ще місяць-півтора часу — і вона буде завершена. Це дуже цікава авторська робота, я продумав кожну детальку", — додає майстер.

Різблення не є основним видом діяльності Михайла. Чоловік працює на двох роботах, а різбленням займається у вільний від роботи час. Пояснює це тим, що не хоче робити однотипні речі, а воліє займатися творчістю.

"В мене немає такого, що я боюсь якоїсь роботи чи я цього робити не буду. Я вважаю, що людина повинна працювати для того, щоб жити і приносити якусь користь суспільству", — каже чоловік.

Поки що Михайло не має власної майстерні, а працює у приміщеннях, які надають знайомі або замовники.

Читайте також "Він казав: ми не боїмося померти за Батьківщину": батьки полоненого оборонця Маріуполя чекають сина з полону У Рівному створили інтерактивну карту муралів “Якщо буде тепла погода — будемо економити газ, кажу це відверто” — мер Рівного про старт опалювального сезону

Автор: Артем Остапюк

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело