У 2022 році у Харківській області заборонено ходити в ліси, однак жителі регіону нехтують забороною та підриваються на російських боєприпасах.

Про випадки поранень внаслідок нехтування забороною розказав Українському Радіо Харків начальник частини гуманітарного розмінування Ігор Овчарук.

"Кричущий випадок, пояснюємо людям, що не варто йти — ні, виходить дідусь, йде в ліс, каже: я хочу по гриби. Через дві години наші сапери їдуть чистити ліс, бо дідусь зайшов, підірвався, і швидка його не може забрати, і ми десь зриваємось з якогось об'єкта, який ми перевіряли, йдемо, прочищаємо дорогу, щоб можна було дійти до дідуся і винести його з лісу. Фактів таких дуже багато", — розказав Ігор Овчарук.

Жителів Харківщини просять не ходити в ліс по гриби: сапер нагадує, чому

За його словами, найчастіше окупанти у Харківській області мінували під'їзді дороги, об'їзні дороги, автошляхи та залізничні колії: "Не варто заходити у лісові масиви, сходити з дороги на узбіччя, виїжджати на неперевірені ґрунтові дороги. Є випадки, коли люди підриваються, гинуть".

Овчарук каже, що замінування території російські військові здійснили під час окупації, а не перед втечею, але коли під час контрнаступу ЗСУ російська армія тікала, то мінувала місцевість дистанційно.

"Великий відсоток пристроїв, які можуть спрацювати десь на дверях, між деревами. Найскладніше те, що на поверхні щось можна побачити, а те, що заховане в землю, люди не побачать. Вже є випадки травмувань і загибелі", — говорить сапер.

За даними обласного управління ДСНС, протягом 30 вересня на Харківщині знешкодили 816 російських боєприпасів.

"Основні зусилля піротехнічних підрозділів направлені на об’єктах критичної інфраструктури, розмінування водо-, газо-, тепло-, електро- мереж з метою їх відновлення у Харківському, Ізюмському та Чугуївському районах області. Так піротехніки за минулий день повністю обстежили понад 3 км автомобільних доріг, близько 4 км ліній електропередач та 10 км газопроводів", — сказано у повідомленні.

Що відомо На Харківщині заборонили відвідувати ліси під час воєнного стану. Читайте також

Які населені пункти Харківщини найбільш заміновані: розмова з сапером

Джерело