З 1 жовтня 2022 року набуває чинності нове правило для водіїв, яке зобов'язує їх вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар під час пересування за містом.

Це правило зафіксовано у пункті 9.8 ПДР: на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами мають бути увімкненні денні ходові вогні, а у разі їх відсутності у конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Про це нагадала пресслужба поліції.

Увага всім водіям: що змінюється з 1 жовтня

Увага всім водіям: що змінюється з 1 жовтня

Робиться це для того, щоб уникнути аварій через те, що світловий день стає коротшим, а в осінньо-зимовий період дощів, туманів і снігопадів часто виникає недостатня видимість на дорозі.

"Так ваш автомобіль буде помітним для пішоходів та інших учасників дорожнього руху, а ще — знизиться ризик потрапляння в ДТП", - зазначили у патрульній поліції.

Якщо в період з 1 жовтня по 1 травня поза населеними пунктами водій рухатиметься без увімкнених денних ходових вогнів або ближнього світла фар, то патрульні поліцейські повинні скласти на нього протокол за ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За порушення загрожує штраф за цією статтею – від 425 до 510 грн.

Увага всім водіям: що змінюється з 1 жовтня

Раніше ми писали про те, що в Україні водіїв почнуть штрафувати за безкоштовний проїзд дорогами: що потрібно знати

Джерело