Понад дві тисячі гривень зібрали на благодійній виставці "З Україною в серці" у Копичинецькій міській бібліотеці на Тернопільщині. Її авторка – місцева художниця Ольга Кавун. Вона представила 14 авторських картин. Серед них – три ікони. Одну з них продали за п'ять тисяч гривень. Художниця розповіла Суспільному, що всі зібрані кошти підуть на потреби Збройних сил України, зокрема, на купівлю дрона.

"Я дуже хочу допомогти нашим захисникам, які зараз боронять Україну від російських окупантів. Мій син теж військовослужбовець, він уже зібрав 700 доларів на дрон. Але його вартість – 3000 доларів, тому потрібні ще чималі гроші", – каже Ольга.

Жінка понад десять років працювала педагогом у школі. Майже два роки бере приватні уроки та навчається іконопису.

Збирають на дрон: у громаді на Тернопільщині триває благодійна виставка

"Я пробувала себе у різних жанрах живопису, проте іконопис мені найближчий. Звісно, він потребує не тільки технічної вправності, але й чималої внутрішньої духовної підготовки. Тільки тоді ікона буде не просто твором мистецтва, а й сакральним оберегом".

Усього в творчому доробку Ольги Кавун – 20 ікон. Одну із них "Українська Богородиця" художниця планує продати за кордоном.

"Маю домовленість із українською волонтеркою із США Іриною Остафійчук, яка береться продати ікону на благодійному аукціоні на початку листопада. Стартова ціна – 500 доларів. До слова, я консультувалася із фахівцями перед тим, як взятися за цю ікону. Довго вибирала відтінки фарб для її написання. На ній переважають малиновий, червоний та чорний кольори. Хустку Богородиці й тло навколо її голови оздобила орнаментом, який був на вишивці моєї мами", – говорить художниця.

Для благодійних внесків на виставці поставили спеціальну скриньку. Збір коштів триватиме до 14 жовтня.

Читайте також Усі гроші з продажу картин художник з Тернопільщини віддасть на ЗСУ

Джерело