Їм планують надати можливість змагатися під нейтральним прапором.

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах розглядає можливість повернення до міжнародних змагань тих спортсменів з РФ та Білорусі, що не підтримують злочинні дії своєї влади в Україні. Про це він розповів в інтерв'ю італійському виданню Corriere della Sera.

Від початку повномасштабного російського вторгнення до України за підтримки Білорусі МОК рекомендував спортивним федераціям бойкотувати представників двох держав-агресорів. Відтоді міжнародні старти не проходять на території РФ та Білорусі, а спортсмени з обох країн усунені від турнірів у переважній більшості дисциплін.

Вже у серпні Бах розповів, що МОК наразі не планує змінювати свою позицію стосовно війни в України. Проте голоси на користь повернення росіян та білорусів до змагань почали лунати все частіше, зокрема в лижному спорті та джіу-джитсу.

На восьмому місяці повномасштабної російсько-української війни очільник МОК вважає, що деяких з російських та білоруських спортсменів незаслужено позбавляють можливості змагатися на міжнародному рівні. Та припустив, що обмеження можуть бути скориговані таким чином, аби врахувати позицію спортсменів, які відкрито виступають проти війни, розв'язаної своєю державою.

Що сказав Томас Бах

"Я обговорював питання Росії впродовж місяців з багатьма очільниками держав та прем'єр-міністрами. Жоден з них не може мені сказати, коли війна [в Україні] закінчиться. Тим, хто запитує мене, як МОК поводитиметься з росіянами в контексті прийдешньої Олімпіади та чи будуть вони до неї допущені, я відповідаю: «Хто я такий, аби знати та розповідати про це?»

Чи залишається позиція МОК щодо [президента РФ Владіміра] Путіна незмінною? Звісно. За чотири годи після вторгнення ми засудили Росію та призупинили її членство в МОК, прохавши міжнародні федерації про те, аби представників цієї країни не допускали та не організовували заходи на території Росії. Вони всі сприйняли нашу пораду. Це правильний вибір, але він не вирішує нашої дилеми.

Російські спортсмени точно не розв'язували війну. Ті, хто дистанціювався від режиму, мають отримати змогу виступати під нейтральним прапором. Наша мета полягає в тому, аби залучити спортсменів з російським паспортом, які не підтримують війну, до змагань. Але це нелегко.

Існує величезна різниця на політичному рівні стосовно наших рішень. Деякі уряди самостійно вирішили відмовляти росіянам у наданні віз, навіть якщо тим дозволено брати участь у змаганнях. Інші забороняють своїм спортсменам змагатися з росіянами. У деяких країнах не можуть гарантувати їхню безпеку. Наша миротворча місія зривається, і в такому конфліктному середовищі російські та білоруські спортсмени змушені платити".

Як спорт реагує на війну Росії в Україні "Не може навіть обговорюватися". Паралімпійці України вимагають не допускати росіян та білорусів до міжнародних змагань Міжнародна група Global Athlete виступила проти планів МОК повернути РФ та Білорусь до світового спорту: текст заяви "Повністю проігнорували Україну". Директор "Шахтаря" Палкін - про позицію ФІФА стосовно війни Росію та Білорусь усунули від чемпіонату світу та інших турнірів з дзюдо до кінця 2022 року Росію вдруге безстроково усунули від змагань у санному спорту. Як це стало можливим

Джерело